Chiliz Fiyat Analizi: CHZ’de Önemli Destek ve Direnç Seviyeleri

Mert Bahçe

Spor dünyasının popüler kripto parası Chiliz, bir ay süren konsolidasyon aşamasından sonra Rakuten anlaşmasıyla önemli bir artış kaydetti. CHZ son 24 saatlik zaman diliminde önce ani bir sıçrayışla %40’ın üzerinde yükselerek 0.80 dolar seviyesine ulaştı. Ancak bu seviye kısa bir süre korunabildi. Ardından gelen satış baskısı CHZ fiyatını tekrar 0.60 dolar seviyelere geri çekti. Chiliz, haberimizin hazırlandığı sırada 0.61 dolar seviyelerinden işlem görüyor.

Chiliz Daha Büyük Bir Boğa Koşusuna Hazırlanıyor Olabilir

Popüler kripto para Chiliz, teknik verilere göre düşüş trendini tersine çevirdi. CHZ, 0.94 dolar ile tüm zamanların en yüksek seviyesini görmesinin ardından %62 oranında geri çekilme yaşamıştı. Ancak Rakuten anlaşması ve taraftar token ilgisi CHZ’yi tekrar ayağa kaldırdı. Analistler CHZ’nin daha büyük bir boğa koşusuna tanık olabileceğimizi ancak fiyatın 0.68 dolar ila 0.89 dolar arasında stabilize edilmesi gerektiğini vurguladı. Momentum göstergesi geçtiğimiz gün yükseliş trendine girse de haberimizin hazırlandığı sırada bir miktar düşüş kaydetti.

Önemli Destek ve Direnç Seviyeleri

Son 24 saat içerisinde dalgalı seyir izleyen CHZ fiyatının yükseliş momentumunu kaybetmemesi için 0.60 doların üzerinde tutunması gerekebilir. CHZ boğaları 0.89 dolarlık kritik direnci kırabilirse yukarı yönlü bir fiyat kırılmasını tetikleyebilir. Bununla birlikte bu seviyenin aşılması CHZ fiyatını %200’lük bir ralliye imza atması ile sonuçlanabilir. Bu durumda CHZ 1.95 doları hedef olarak belirleyebilir. Tüm bu yükseliş senaryoları ile birlikte FOMO devreye girerse CHZ boğaları %340’lık bir artışla 3 dolar seviyelerini hedefe koyabilir.

 

Öte yandan olası bir devam eden satış baskısında CHZ fiyatı için kritik nokta 0.46 dolar desteği olabilir. Devam eden bir düşüş trendinde CHZ fiyatının uçuruma gitmeden önceki kritik destek seviyesi 0.36 dolar test edilebilir.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bitcoin Fiyat Tahminleri: Mevcut Ralli BTC Fiyatını Nereye Kadar Çıkaracak?

Sonraki Haber

Önemli İsim Merkez Bankası Dijital Para Birimleri ve Ekonomi Hakkında Konuştu

İlgili Haberler