Chiliz Fiyat Analizi: CHZ Yukarı Yönlü Kırılmanın Eşiğinde Mi?

Mert Bahçe

Son dönemin en popüler kripto para birimlerinden biri olan Chiliz, haftaya yükseliş trendiyle başlarken bugün yatırımcılarını heyecanladıran bir adım attı. CHZ 0.94 dolar seviyesi ile tüm zamanların en yüksek seviyesini görmesinin akabinde yaklaşık 4 hafta süren bir konsolidasyon dönemine girmişti. Ancak Chiliz 4 hafta süren sessizliğini Tokyo merkezli dev şirket Rakuten ile ortaklık duyurusunun ardından bozdu.

Chiliz Teknik Formasyonları Yükselişi Destekliyor

CHZ fiyat grafiği 12 Nisan tarihinde oluşturduğu bayrak modeli ile yükseliş trendini doğrularken popüler kripto para birimi büyük bir atak yapmanın eşiğinde olabilir. Chiliz boğaları piyasa hakimiyetini elinde tutmaya devam ederse CHZ fiyatı 0.976 dolar ile yeni bir ATH’ye imza atabilir.

Chiliz teknik formasyonları, boğaların fiyatı 0.54 doların üzerinde tutmasıyla artış senaryosunu destekledi. CHZ’nin geçtiğimiz şubat ayında başlayan rallisi mart ayında son bulurken Chiliz fiyatı %3000’in üzerinde yükseliş kaydetmişti. Analistler bu inanılmaz rallinin öncesinde de benzer bir bayrak modelinin kaydedildiğini aktarırken CHZ’nin rekor seviyelere ulaşabileceğini ileri sürdü.

Chiliz fiyatı 48 saatlik zaman diliminde hafif bir geri çekilme göstermesine rağmen yukarı yönlü fiyat kırılması senaryosunu koruyor olabilir. Bununla birlikte bazı deneyimli yatırımcılar bu geri çekilmeyi alım fırsatı olarak değerlendirdi.

Dikkat Edilmesi Gereken Destek ve Direnç Seviyeleri

Yukarı yönlü fiyat hareketinde CHZ boğalarını bekleyen kritik direnç seviyeleri 0.67 dolar ve 0.742 dolar olarak göze çarpıyor. Bu seviyeler güçlü bir momentum ile geçilirse CHZ yatırımcıları inanılmaz bir fiyat sekansına tanık olabilir. Buna göre CHZ fiyatı 1 doların hemen altında olan 0.976 dolar seviyesine ulaşabilir. Devam eden boğa koşusunda yatırımcıların orta vadeli hedefi 1.353 dolar olabilir.

Öte yandan olası bir satış baskısında CHZ fiyatı geçtiğimzi haftanın en düşük seviyesi olan 0.36 dolara kadar geri çekilebilir. Chiliz’in bu seviyede tutunamamasıfiyatı 0.23 dolara kadar düşürebilir.



Total
63
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bitcoin ve Kriptoları Çok Sert Düzenlemeler Mi Bekliyor?

Sonraki Haber

Türkiye’de Kripto Paralar İle İlgili İlk Adım Atıldı!

İlgili Haberler