Chiliz (CHZ) Yeni Anlaşmasını Duyurdu! CHZ Fiyatı Nasıl Etkilendi?

Mert Bahçe

Chiliz (CHZ), İngiltere futbol ligi ekiplerinden Manchester City ile anlaşmaya vardı. Bununla birlikte Manchester City, Socios.com ekosistemine dahil olan en yeni futbol kulübü oldu.

Chiliz CEO’su Anlaşmayı Canlı Yayında Duyurdu

Geçtiğimiz gün Dreyfus, Twitter üzerinden “24 saat kaldı.” paylaşımıyla CHZ takipçilerini heyecanlandırmış, yeni anlaşmanın sinyallerini vermişti. Chiliz CEO’su Alexandre Dreyfus yeni anlaşmayı canlı yayında duyurdu. Canlı yayına 20.000’i aşkın takipçi katıldı. Bu anlaşmayla birlikte Manchester City taraftarlarına özel imkanlar sunan fan tokenler Socios.com platformunda erişime açılacak. Duyurunun ardından Chiliz topluluğu büyük bir heyecan yaşadı. Manchester City gibi dev bir kulübün spor dünyasının en popüler kripto ekosistemi olan CHZ’ye katılması olumlu etkiler yarattı. Chiliz’in hali hazırda PSG, Juventus, AS Roma, Galatasaray gibi dev kulüplerle anlaşması bulunuyor. Ülkemizde de büyük ilgi gören CHZ, son günlerde sporla ilgisi olan birçok yatırımcının tercihi olarak göze çarpıyor. Hatta Chiliz CEO’su Dreyfus, Twitter üzerinden Türkçe bir paylaşım yaparak şunları kaydetti: “İngiltere Premier Lig’inde adım adım şampiyonluğa koşan Manchester City, taraftarına yönelik dijital adım atıyor.”

Chiliz Fiyatı Nasıl Etkilendi?

Bu önemli anlaşmanın akabinde CHZ fiyatı beklenen ivmeyi yakalayamamış gözüküyor. CHZ, duyurunun öncesinde 0.63 dolar seviyelerinde işlem görüyordu. CEO Alexandre Dreyfus’un canlı yayında duyurduğu anlaşmanın sonrasında CHZ fiyatı 0.72 dolar seviyelerini gördü. Ancak CHZ 0.70 dolar bandına tutunamadı. Haberimizin yazıldığı sırada CHZ 0.67 dolar seviyelerinde işlem görüyor. CHZ 0.94 dolar seviyesiyle tüm zamanların en yüksek seviyesini görmesinin akabinde 0.44 dolar seviyelerine kadar fiyat düzeltmesi dönemi geçirdi. 0.50 dolar seviyelerinde konsolide olan CHZ fiyatı, birkaç gündür 0.59 dolar ila 0.62 dolar seviyelerinde işlem görüyor. Bazı uzman analistler, CHZ’nin tekrar 0.94 dolar seviyesini test edeceğine inanıyor. Ancak mevcut dönemde, CHZ fiyatının çok kısa bir süre içerisinde 0.05 dolar seviyelerinden 0.94 dolara tırmandığını hatırlatarak, uzmanlar bu durgunluk döneminin gayet normal olduğunu belirtiyor. Manchester City anlaşması, kısa vadede istenen etkiyi yaratmadı ancak uzun vadede önemli bir adım olarak değerlendirilebilir.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Piyasada Karışık Sinyaller: Bitcoin (BTC) Hafta Sonu Yeni Bir Rekor Kırabilecek Mi?

Sonraki Haber

XRP Engel Tanımıyor: Ripple Önemli Bir İsmi Daha Bünyesine Kattı!

İlgili Haberler