Chiliz Yorum: CHZ Neden Düşüyor?

Mert Bahçe

Chiliz (CHZ), 13 Mart 2021 itibarıyla inanılmaz bir fiyat artışı kaydetti. CHZ, gün içerisinde 1 doların eşiğinden döndü. 0.94 dolar seviyelerine kadar tırmanan Chiliz, haberin hazırlandığı sırada 0.72 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Chiliz Neden Düşüyor?

1 Mart 2021 tarihinde 0.05 dolar olan Chiliz fiyatı %1300’lük artış kaydederek 13 Mart 2021 itibarıyla 0.72 dolardan işlem görüyor. Bununla birlikte Chiliz ATH rekorunu geliştirdi. Chiliz dün 0.94 dolar seviyelerine kadar artış kaydetti. Gün içerisinde fiyat dalgalanmaları görülse de CHZ 0.70 dolar seviyesinde tutunmuş gözüküyor.

4 saatlik grafikte RSI indikatörü 68 seviyesiyle aşırım alım bölgesine yakın seyrediyor. Bazı uzmanlar, Chiliz fiyatının bu derece yüksek seviyelere çıkmasının akabinde büyük bir fiyat düzeltmesi geleceğini aktardı. Ancak uzmanlar görüşlerine rağmen, Chiliz yükseliş trendini koruyor. Bazı analistlere göre ise, neredeyse hiçbir teknik gösterge Chiliz’in düşüş trendini öngörmüyor. Birçok uzman analiste göre günlük göstergeler, parabolik bir artışı işaret ediyor olabilir.

Chiliz Neden Bu Kadar İlgi Görüyor?

CHZ, spor ve eğlence dünyası ekosisteminde hizmet sağlıyor. Bununla beraber Avrupa’nın en popüler kulüpleriyle ortaklık çalışması yürütüyor. Ayrıca Chiliz, UFC ile ortaklık çalışması yürütüyor. Chiliz CEO’su, ABD yatırım kararını açıklamasının ardından yeni iddialar ortaya atıldı. Dünyada en çok ilgi gören spor organizasyonu NFL ile anlaşma söylentileri kulislerde konuşuluyor. Chiliz’in NFL ile anlaşması çok büyük ses getirebilir. Bunun yanında şirketin Formula 1 ile de görüştüğü iddialar arasında yer alıyor.

Bununla birlikte Chiliz’in ülkemizdeki spor kulüpleriyle de anlaşması bulunuyor. CHZ’nin Galatasaray, Trabzonspor, Göztepe, Başakşehir kulüpleriyle anlaşması bulunuyor. Son iddialara göre Chiliz taraftar token hizmeti için Fenerbahçe Spor Klubü ile görüşüyor. Anlaşma sağlanması durumunda Fenerbahçe Spor Klübü, Socios.com ekosistemine dahil olan en yeni kulüp olacak. CHZ taraftar tokenları ile spor hayranlarına özel hizmetler sunmasıyla tanınıyor.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bitcoin (BTC) Piyasa Değeri, Gümüşün Piyasa Değerine Yaklaştı!

Sonraki Haber

Elon Musk’ın Bu Seferki DOGE Tweeti, Diğerlerinden Çok Daha Etkili Olabilir

İlgili Haberler