ChatGPT-4, En Çok Stake Edilen Üç Kripto Parayı Açıkladı!

Bitcoin Haber

Kripto paraların stake edilmesi, sahiplerine belirli bir pay oranında ödül kazandırıyor. Yapay zeka ChatGPT-4, Ethereum (ETH), Tezos (XTZ) ve Cardano (ADA)’nın en çok stake edilen kripto paralar olduğunu belirtti. Ethereum, en büyük ve en iyi bilinen kripto para birimlerinden biri olup, Proof of Stake (PoS) mutabakat mekanizması kullanıyor. ETH sahipleri, tokenlarını stake ederek ağın güvenliğine ve yönetişimine katılabilirler.

Ethereum’un stake edilme oranı yıllık %3,71 iken, bu oranın uzun vadeli enflasyonu göz önünde bulundurulduğunda %3,34’e düşüyor. Ethereum’da stake edilen toplam miktar 44,57 milyar dolar ve bu da ETH’nin piyasa değerinin %22,15’ini oluşturuyor.

Tezos, PoS mutabakat mekanizması kullanan bir başka kripto para birimidir ve yatırımcılarının gerçekleştirdiği XTZ stake işlemi sonrasında elde ettikleri getiri oranı %5,18’tir. Ancak, token enflasyonu indirildikten sonra bu oran %0,92’ye düşüyor. Son 24 saat içinde Tezos token sahiplerinin %17,17’si stake işlemlerine son verdi.

Cardano ise, tokenlarını stake eden kullanıcılara yılda %3’e yakın ödül veren bir başka popüler kripto para birimi. Ancak token enflasyonu göz önünde bulundurulduğunda, bu ödül oranı %0,39’a düşüyor. Cardano’nun stake oranı da son 24 saat içinde %12,9 oranında düşüş gösterdi.

Bu bilgilerin yatırım tavsiyesi olmadığını, kripto para birimlerinin yüksek volatiliteye sahip olmaları dolayısıyla risk taşıdığını hatırlatmak önemlidir. Yatırımcılar, işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

HTX Global’den Çalınan Ethereum’lar Geri İade Edildi

Sonraki Haber

Stablecoin’lerin Piyasa Değeri ve İşlem Hacmi Yılın En Düşük Seviyesinde

İlgili Haberler