Ubisoft Haberi Tezos’a (XTZ) Yüzde 40 Artış Getirdi!

İlayda Peker

Dünyanın en büyük oyun şirketlerinden biri olan Ubisoft Quartz, yaptığı bir duyuru ile non-fungible token ekosistemine adım attığını açıkladı. Yapılan açıklamalara göre şirket, Tezos blockchain’ini kullanacak ve bu haber XTZ’nin %40 artmasını sağladı.

XTZ Fiyat Artışı

Tezos’un yerel token’ı XTZ, oyun devi Ubisoft ile ortaklık haberinin ardından son 12 saat içinde yaklaşık yüzde 40 arttı. XTZ, gün içi en yüksek seviyesi olan 5,85 dolara ulaştıktan sonra şu anda 5,45 dolar civarında işlem görüyor. CoinGecko’ya göre böylece XTZ, piyasasının çoğunun düşüşte olduğu son iki haftada yaklaşık %11 artmış oldu.

Bunlara ek olarak XTZ tüm zamanlar rekorunu 4 Ekim tarihinde 9.12 dolar ile kırmıştı.

Ubisoft NFT Platformu

7 Aralık’ta oyun devi Ubisoft, oyun ekosistemine NFT’leri dahil etmek için yeni bir paltform kurduğunu duyurdu. Bu haftadan itibaren Ubisoft Quartz oyuncuların, “digit”ler elde etmelerini sağlayacağını ifade etti. Bu da kullanıma sunulan ilk NFT’ler olacak.

Beta sürüm, Tom Clancy’s Ghost Recon Breakpoint ile Windows PC için Ubisoft Connect’te 9 Aralık’ta başlayacak. “Digit”ler oyun içi araçlar, silahlar ve ekipman parçaları olarak toplanabilecek. Yapılan açıklamalara göre Ubisoft Quartz, projeye ilk katılanları ödüllendirmek için 9, 12 ve 15 Aralık’ta üç drop’da ücretsiz Digit sunacak.

Yapılan açıklamalara göre Digit’ler enerji tasarruflu teknoloji üzerinde çalışacak. Ubisoft enerji konusunda madencilikten daha verimli olan proof of stake konsensüsünün özellikleri için Tezos ağını seçtiğini ifade etti.

Ubisoft’un Stratejik İnovasyon Laboratuvarı Başkan Yardımcısı Nicolas Pouard ise konuyla ilgili olarak, “Ubisoft Quartz, gerçek bir metaverse geliştirme konusundaki iddialı vizyonumuzun ilk yapı taşıdır.” sözlerini kullandı.


Total
19
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

NFT Piyasası 2021 Verileri: Bireysel Alımlar Çoğunlukta!

Sonraki Haber

WITTY, Afrika’da Kripto Ödemeleri İçin DeFi Havale Platformunu İnşa Ediyor

İlgili Haberler