Chainlink’in (LINK) Son Ortaklığı Bir Yükseliş Momentumu Başlatabilir Mi?

İlayda Peker

Piyasa değeri bakımından en büyük 15. kripto para birimi konumunda bulunan Chainlink (LINK) 19 Mayıs’ta yaşanan büyük düşüş sonrasında önemli seviyelerin altında kaldı. Ancak yapılan son açıklamalar ile LINK fiyatının yeniden yükselişe geçebileceği düşünülüyor.

Yapılan son açıklamalara göre, Associated Press (AP), kritik verileri Chainlink blok zincirinde saklayacak. Resmi duyuruya göre geliştiriciler, bir Chainlink düğümü (node’u) aracılığıyla bu verilere erişmek için blok zincirinde uygulamalar oluşturacaklar.

Kullanıcılar ise bu verileri zincir üstü spor uygulamaları gibi uygulamalar oluşturmak ya da bir işlemi otomatikleştirmek için bilgiye ihtiyaç duyduklarında kullanabilecekler. Ayrıca AP, blok zincirinin günlük hayatımızda çok önemli bir rol oynayacak temel olarak önemli bir teknoloji olduğuna inanıyor.

Bunlara ek olarak konuyla ilgili yapılan açıklamalarda, “AP, dünya çapında gerçeklere dayalı ve güvenilir bilgiler için çok önemli bir kaynak olduğundan, bunu blok zinciri kullanıcılarına güvenebilecekleri veri ve bilgiler sağlamak için bir fırsat olarak görüyoruz. Blockchain ağlarının temelde önemli bir teknoloji olduğuna inanıyoruz çünkü doğruluğa yalnızca izin vermekle kalmıyor, aynı zamanda doğruluğu talep ediyorlar.” sözlerini kullanıyor.

LINK fiyatı beş aydan uzun bir süredir %50 Fibonacci geri çekilme seviyesi olan 33,2 doların altında işlem görüyor ve analistlere göre kripto para birimi şu anda bu seviyenin üzerine çıkmak için hamleler yapıyor.

Buna ek olarak yapılan açıklamalara göre Chainlink, 27 dolar ile 29 dolarlık seviyeleri kırarak LINK fiyatında bir boğa oluşumunu da destekliyor gibi görünüyor. Analistler LINK fiyatının 29,80 dolarlık fiyat seviyesi üzerinde kaldığı sürece yükseliş momentumunun destekleneceğini düşünüyor. Bununla birlikte 33,2 doların üzerinde belirleyici bir kapanış, yükseliş trendinin ikincil bir teyidi olarak hizmet edecek. Bu sayede analistler 41 doların üzerin doğru belirleyici bir hamlenin başlayacağına inanıyor.

Ancak eğer 29,80 dolarlık seviye kaybedilirse LINK yeniden 27 doları test edebilir ve bu da yükseliş hamlesinin ertelenmesi anlamına gelebilir.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Elon Musk, Shiba Inu Fiyatına Böyle Etki Etti: SHIB, Dalgalı Seyrini Sürdürüyor

Sonraki Haber

MasterCard Nihayet Visa’yı Takip Ediyor! Önemli Kripto Adımı!

İlgili Haberler