Chainlink’in Çoklu İmza Cüzdanındaki Değişiklik, Eleştirilere Neden Oldu

Bitcoin Haber

Kripto para piyasalarının köklü altcoinlerinden Chainlink, çoklu imza cüzdanında önemli bir değişiklik yaparak kripto topluluğunun eleştirilerine hedef oldu. Chainlink, çoklu imza cüzdanındaki gerekli imza sayısını 9’da 4’ten 8’de 4’e düşürdü. Bu durum, bir işlemi yetkilendirmek için sekiz imzadan dört tanesinin gerektiği bir güvenlik önlemi olarak görüldü. Kripto araştırmacısı Chris Blec, bu durumu eleştirerek Chainlink’in yeni hamlesinin önceki kurallara göre eleştiriye açık olduğunu belirtti.

Kripto para topluluğu, Chainlink ekibini bu hamle nedeniyle eleştiriyordu. Ancak, Chainlink sözcüsü, bu güncellemenin standart bir imzalayıcı rotasyon sürecinin bir parçası olduğunu açıkladı. Chainlink hizmetlerinin güvenilir bir şekilde çalışmasını sağlamak için imzacıların rotasyonunun tamamlandığını ve kasaların normal eşik konfigürasyonlarını koruduğunu belirtti.

DeFi platformlarının çoğu, Chainlink altyapısını kullanıyor ve fiyat beslemeleri için bu platformdan hizmet alıyor. Ancak, imza yetkisine sahip dört kişi “yoldan çıktığında”, DeFi protokollerinin çoğunun aniden durabileceği belirtildi. Blec, Chainlink’in doğasında bulunan merkezileşme riskinin, fiyat verileri için Chainlink’in oracle’larına dayanan Aave ve MakerDAO dahil olmak üzere birçok temel DeFi projesinin geleceğini riske ettiğini ifade etti.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Santiment’in Yükseliş Sinyali Verdiği Dört Altcoin ve Bitcoin Analizi

Sonraki Haber

Arbitrum Vakfı, 69 Milyon Adet Sahipsiz ARB Token’ini Ağ Hazinesine Aktardı

İlgili Haberler