80’den Fazla Kripto Firması Hong Kong’da Varlık Göstermeyi Hedefliyor

Bitcoin Haber

Çin Anakarası ve yabancı ülkelerdeki 80’den fazla sanal varlıkla ilgili firma, şehrin Web3 için önde gelen bir merkez olma çabalarının ortasında Hong Kong‘da bir varlık kurmakla ilgilendiklerini ifade etti.

Hong Kong ve Kriptolar

Mali Hizmetler ve Hazine Bakanı Christian Hui, 20 Mart’ta Hong Kong’da yaptığı bir konuşmada, Hong Kong’un geçen Ekim ayından bu yana dünyanın dört bir yanındaki çeşitli kripto firmalarından “ilgi” çektiğini belirtti.

Hui, Hong Kong hükümetinin Ekim 2022’de Sanal Varlığın Geliştirilmesine ilişkin politika açıklamasını yayınlamasından bu yana, 80’den fazla sanal varlıkla ilgili şirketin Şubat 2023 sonu itibariyle “Hong Kong’da varlıklarını kurma” konusunda ilgi gösterdiğini belirtti.

Bakan, 23 kripto firmasının gelişen şehirde “varlıklarını kurmayı planladıklarını” zaten belirttiklerini de sözlerine ekledi. Firmalar arasında sanal varlık (VA) borsaları, blok zinciri altyapı firmaları ve blok zinciri ağ güvenliği firmaları yer aldı.

Hui, bu şirketlerin politika beyanının “uygulama detayları”, düzenleyici gereklilikler, yetenek kabulü için vize gereklilikleri ve sanal varlıklar ve Web3 sektörü için hedeflenen destek önlemleri hakkında daha fazla bilgi edinmek istediklerini kaydetti.

Hui, Hong Kong’un halihazırda 800’den fazla fintech şirketine sahip olduğunu ve Web3 için lider bir merkez olmak üzere “iyi konumlandığını” belirterek, bu yılki bütçede “Web3 ekosistemini hızlandırmak” için “50 milyon dolar” ayrıldığını kaydetti.

Hong Kong Popüler

Hui ayrıca Hong Kong’un Haziran 2023’te sanal varlık hizmet sağlayıcıları için bir lisans rejimi kurma planlarını yineledi. Bunun daha fazla kripto firmasının Hong Kong’a akın etmesine yol açabileceğini belirtti:

Kapsamlı ve net bir düzenleyici sistemin kurulmasıyla, daha kaliteli VA işletmelerinin Hong Kong’da iş kurmasını veya Hong Kong’da geliştirme fırsatları aramasını bekliyoruz.

Hong Kong’un Menkul Kıymetler ve Vadeli İşlemler Komisyonu (SFC) şu anda 31 Mart’a kadar devam edecek bir danışma sürecinin bir parçası olarak lisanslama rejimi hakkında geri bildirim için başvuruları kabul ediyor.

Hong Kong’da faaliyet gösteren tüm merkezi kripto para alım satım platformlarının düzenleyici kurumdan lisans alması önerildi.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Polkadot’un Artan Geliştirme Faaliyetlerinin Arkasında Ne Var?

Sonraki Haber

Raoul Pal Bitcoin’e Bakış Açısını Güncelledi: 50.000 Dolar!

İlgili Haberler