Chainlink’i (LINK) %70’lik Düşüş Mü Bekliyor?

İlayda Peker

Chainlink (LINK) uzun zamandır yukarı yönlü bir grafik sergiliyordu. Ancak piyasa hacmi bakımından 12. sırada yer alan kripto para birimi Mayıs ayı başında güzel bir artışlar 4 doların üstüne çıkmış olmasına rağmen sonrasında yaşanan düşüşle yeniden 3,55 doların altını gördü. Dolayısıyla LINK keskin bir geri çekilme yaşamış oldu.

Bahsi geçen düşüşlerin ardından LINK yatırımcıları 3,50 dolar seviyesinde güçlü bir destek buldu ve fiyatı bu bandın üzerinde tutmayı başardı.

LINK’in Fiyat Hareketleri

Yapılan açıklamalara göre, her ne kadar şu an güçlü bir destek seviyesinin üzerinde bulunsa da LINK, daha önce yükseliş ivmesini yönlendiren önemli bir yükselen trend çizgisinin altına indi. Trend çizgisinin altına inilmesi analistlerin daha da büyük düşüşler beklemesine yol açtı. Analistlerin yaptığı açıklamalara göre Chainlink’in fiyatındaki önümüzdeki günlerde %70’lere kadar ciddi geri çekilmeler yaşanabilir.

Yazının yayına hazırlandığı sırada LINK 3,78 dolar seviyesinden işlem görüyordu ve 24 saat içinde yaklaşık olarak %4.82’lik bir artışlar ilerliyor.

Öte yandan geçtiğimiz hafta yaşanan artış grafiklerinin ardından görülen düşüş eğilimleri işlerin ayıların lehine dönmesine sebep oldu ve birçok altcoin bir haftada elde ettikleri kazançları kaybetti.

Bunlarla birlikte LINK’in 3 dolarlık bölgede tutunmuş olması hem analistler hem Chainlink yatırımcıları için olumlu bir hava yarattı. Ancak bu durumun bir “ayı tuzağı” olabileceğini dile getiren analistler de bulunuyor.

Altcoin’lerde yaşanan düşüşleri tahmin etmesiyle tanınan ve analizlerini Twitter üzerinden paylaşan “il Capo Of Crypto”, LINK’in daha önceki fiyat hareketini arttıran bir trend çizgisinin altına inmesi sebebiyle önümüzdeki günlerde ve haftalarda %70 oranında düşüş yaşayabileceğini ifade etti.


Eğer analistin tahmini gerçekleşirse kripto para birimi 1 doların altını görebilir…

Kaynak: Newsbtc


Total
4
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Ripple Kurucu Ortağı Nisan Ayında 54 Milyon XRP Sattı!

Sonraki Haber

ABD’nin 3 Trilyon $ Borç Alma Açıklaması Fiyatları Yükseltti

İlgili Haberler