BTC Düşerse Bu İki Altcoin’i de Yanında Götürebilir

İlayda Peker

Kripto para piyasasında Bitcoin de dahil olmak üzere tüm varlıklarda 2020 boyunca istikrarlı bir artış yaşandı. Ancak hiçbiri Chanlink (LINK) ve Tezos (XTZ) kadar iyi bir performans sergilemedi.

Bu iki kripto para birimi, son birkaç hafta boyunca tüm zamanların en yüksek seviyelerini elde etti ve yükseliş trendleri son günlerde yavaşlamış olsa da yine de ezici bir şekilde yükselişe devam ediyorlar. Bununla birlikte bir analiste göre, Bitcoin’in mevcut fiyat seviyelerinden daha aşağı bir grafik çizmeye başlaması bu iki kripto para birimi için de acımasız kayıpların sinyali olabilir…

Bitcoin bir kez daha fiyatını 9.000 doların üzerine çıkarmayı başardı ve nihayet 8.900 dolarlık güçlü direnç seviyesi kırılmış oldu. Ancak analistlere göre bu, bir ralliyi başlatmak için yeterli değil.

Öte yandan Bitcoin’deki bu fiyat hareketleri altcoin piyasasında karışık grafiklerin görülmesine sebep oldu. Örneği Ethereum (ETH) ve XRP gibi kripto para birimleri bugün artış sergilerken LINK ve XTZ’de ufak düşüşler yaşandı. Özellikle bu iki altcoin’e baktığımızda her ne kadar son günlerde küçük düşüşler sergileseler de genel piyasa eğilimi olarak artış sergiledikleri görülüyor. Örneğin, Tezos için 2020’nin en düşük seviyesi 1.25 dolardı. Ama XTZ şu anda yaklaşık olarak 3.19 seviyesinden işlem görüyor.

Bunların yanında Twitter’da tanınmış bir kripto para birimi analisti olan Satoshi Flipper, bu iki altcoin’in kaderinin biraz Bitcoin’in elinde olduğuna inandığını ifade ediyor ve şu açıklamayı yapıyor:

“BTC 9 bin doların altına düşerse, LINK / USDT ve XTZ / USDT’nin son zamanlarda güzel bir artış eğilimi yakaladıkları için diğer altcoin’lerden biraz daha sert düşebileceğinden korkuyorum. Amacım kimseyi korkutmaya çalışmak değil, sadece bir şeylere hazır olunmasını ve gerekli önlemlerin alınmasını istiyorum.”

Kaynak: Newsbtc


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Hangi Kripto Para Yüzde 200 Arttı?

Sonraki Haber

Gelecekte Neden Daha Çok Hükümet Bitcoin’i Benimseyecek? 

İlgili Haberler