Chainlink (LINK): Popülerlik Artıyor, Fiyat Tahmini Ne Olacak?

Bitcoin Haber

Yazı hazırlandığı sırada LINK Coin fiyatı 11 dolardan alıcı buluyor ve günlükte yüzde 6 oranında artış yaşadı. Son 6 ayda %60’a yakın artış yaşayan fiyat haftalıkta %49,95 oranında yükseldi. Özellikle varlıkların tokenize edilmesi (RWA) alanının daha da popüler hale gelmesiyle Chainlink’e ilgi artıyor. Swift gibi saygın ortakların da desteğiyle ralli 1 ay önce BTC artışından önce başladı.

Varlık tokenizasyonu ve Gerçek Dünya Varlıklarına (RWA) yönelik artan talep küçümsenmemeli. TRB Coin fiyatının günler önce zirve olarak açıkladığımız 100 dolar eşiğini aşmasının sebeplerinin başında bu geliyor. Chainlink ise RWA alanındaki en büyük projedir. Blockchain tabanlı oracle çözümleri konusunda en büyük akıllı sözleşmeler ondan hizmet alıyor. Swift hali hazırda Chainlink ile test süreçlerini sürdürüyor. Üstelik CCIP ile Chainlink trilyon dolarlık devlere kendileriyle hemen çalışmaya başlama imkanı sunuyor.

Tüm bunlar yükselişin temelsiz olmadığının net bir göstergesidir. Peki bu hikayeyi destekleyen ve son rallinin ayaklarının sağlam bastığını gösteren elle tutulur bir delil var mı? Evet var ve bunun için on-chain verileri incelemek yeterli. Chainlink ağındaki işlem sayısı 18 Ekim’den bu yana istikrarlı bir şekilde artıyor. Ve 23 Ekim itibariyle 16.068 LINK işlemiyle 9 ayın zirvesi görüldü.

Teknik olarak ağdaki işlem sayısının artışı dolaylı yoldan tokene ilgiyi de yansıtıyor. Ayrıca piyasadaki hacim artışının hizmet verdiği protokollerdeki talebi yukarı çektiği de bir gerçektir. LINK Coin stake havuzunun genişletilmesinden, token faydasının artırılması çabasına kadar birçok detaya yakın zamanda indiğim için bu kısmı eğilmiyorum.

IntoTheBlock tarafından sağlanan verilere göre Chainlink ağı 23 Ekim ve 24 Ekim tarihlerinde sırasıyla 544 ve 406 Balina İşlemi kaydetti. Bu da Chainlink’in son iki günde 950 balina işlemi gerçekleştirdiği anlamına geliyor. Kasım ayındaki çöküşten bu yana görülmemiş seviyelere ulaşan balina ilgisi de LINK Coin fiyat artışını destekliyor.

Ancak BTC fiyatındaki yükseliş ve LINK Coin’i destekleyen faktörlere rağmen 14 dolar bölgesi yaklaşık 26 milyon tokenin maliyet noktasıdır. Eğer yatırımcıların çoğunluğu orta ve uzun vadedeki yükseliş beklentisini paylaşmıyorsa fiyatın önümüzdeki günlerde 14 dolardan döndüğünü görebiliriz.

Diğer taraftan 14 dolarlık zorluk direnç alanı aşıldıktan sonra LINK Coin fiyatı 20 dolara kadar gidebilir. Yükselişin devamı için 10,6 dolar üstü kapanışların devamı beklenir.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bitfinex, Varlıkları Tokenize Ederek Trilyon Dolarlık Fırsata İmza Atıyor

Sonraki Haber

SEC ve Bitcoin ETF Başvurusu Yapan Şirket Bir Araya Geldi! Neler Konuşuldu?

İlgili Haberler