Chainlink (LINK) Fiyat Analizi: Yükseliş Trendi ve Olası Düşüş Tehlikesi

Bitcoin Haber

Chainlink (LINK)’in yükseliş trendi hafta sonu yavaşladı. Çapraz zincir birlikte çalışabilirlik protokolünün (CCIP) BNB zinciri üzerinde kullanıma sunulması, LINK ekosistemi için olumlu bir gelişme olarak kabul edildi. LINK fiyatı, son birkaç saatte 8 doların altına düştü. Bu düşüş yönünde bir emir bloğu, 7,96 ve 8,45 dolar bölgesini temsil ediyor. 20 Temmuz’daki fiyat hareketi bu direnç bölgesinin oluştuğunu gösterdi ve 71 gün sonra ilk gerçek yeniden testi bir miktar düşüş eğilimi gösterdi. Ancak, H4 grafiğinde piyasa yapısı yükselişini sürdürdü.

Göreceli güç endeksi (RSI), yazının kaleme alındığı sırada 52 seviyesindeydi. Bu durum, yükseliş trendinin devam ettiğini ancak momentumun zayıf olduğunu gösteriyor. Benzer şekilde, denge hacmi (OBV) 19 Eylül’den bu yana güçlü bir yükseliş eğiliminde olmasına rağmen, hafta sonu durakladı.

Ek olarak, 7,67 doların altındaki bir hareket, LINK’in %78,6 Fibonacci geri çekilme seviyesine, yani 6,28 dolara kadar düşebileceğini gösteriyor. Aynı zamanda, 8,5 doların üzerinde bir hareket, LINK’in büyük bir dirençle karşılaşmadan önce muhtemelen 8,8-8,9 dolara yükselebileceğini işaret ediyor.

Hafta sonu boyunca, fiyatın 8,2 dolar bölgesinden yavaş bir düşüş görmesi nedeniyle açık pozisyon sabit kaldı. Spot kümülatif hacim deltası’nda (CVD) da aşağı yönlü bir hareket yaşandı. Bu durum, son iki günde spot piyasalarda satış hacminin baskın olduğunu gösteriyor. Bu nedenle, uzmanlara göre LINK’in 7,67 dolara veya daha da altına düşmesi mümkün. LINK’i 8 dolar bölgesinde uzun süre tutmaya çalışmanın iyi bir fikir olmayabileceği belirtiliyor. Açığa satış yapmayı düşünen yatırımcılar H4 piyasa yapısında bir kırılmayı bekleyebilirler.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Solana’nın Fiyat Artışı ve Kritik 1 Milyar Dolar Eşiği

Sonraki Haber

Solana Fiyatı Yükseliş Potansiyeli: 30 Dolar Hedefine Ulaşabilir mi?

İlgili Haberler