Chainlink (LINK), Altcoin Piyasasında Önemli Bir Kırılma Yaşıyor

Bitcoin Haber

Blockchain tabanlı oracle hizmet sağlayıcısı Chainlink (LINK), altcoin piyasasındaki genel satış baskısına rağmen performansını artırmaya devam ediyor. Son 24 saatte yüzde 4’e yakın değer artışı yaşayan LINK, 7,5 doları geçerek önemli bir kırılma yaşadı. Kripto para analisti Michael van de Poppe, LINK’in görünümünün son derece pozitif olduğunu belirtti ve 2023’ün 4’üncü çeyreğinde boğa döngüsüne başlayacağını öngördü.

Bir diğer analist Rekt Capital, Chainlink’in önemli bir kırılma yaptığını ve düşen trend çizgisini kırdığını belirtti. Chainlink’in cüzdan adresi aktivitesi son iki ayın en yüksek seviyesine ulaştı, bu durum ağa olan aktif kullanıcı katılımını ve yatırımcılar arasındaki coşkuyu artırdı.

LINK’in fiyatı hem 50 günlük hem de 200 günlük fiyat ortalamalarının üzerinde işlem görüyor ve güçlü bir yükseliş momentumuna işaret ediyor. Analistlere göre, altcoin’in alım coşkusu devam ederse, tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşma ihtimali var.

Merkezi kripto para borsalarındaki (CEX’ler) LINK arzı azaldıkça, altcoin üzerindeki satış baskısı da azalıyor. Kripto analiz platformu Santiment’e göre, Chainlink’in arzı son on gün içinde yüzde 16,4 oranında düştü. Bu durum, satış baskısının azalmasını ve LINK’in fiyatındaki artışı destekliyor.

Santiment, LINK’in CEX’lerden soğuk cüzdanlara taşındığını ve dolaşımdan çıkarıldığını belirtti. Bu durum, Chainlink için yükseliş senaryosunu destekliyor.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Ethereum’un Büyük Bir Düşüşle Karşı Karşıya Olduğu Uyarısı

Sonraki Haber

Binance, Japonya’da Yeni Stablecoin Piyasaya Sürmeyi Planlıyor

İlgili Haberler