Chainlink Kurucusu Sergey Nazarov: “On Trilyonlarca Doları Yönetecek Bir Sistem İnşa Ediyoruz”

Bitcoin Haber

Blockchain oracle ağı Chainlink‘in kurucu ortağı Sergey Nazarov, merkeziyetsiz bilgi işlem platformunun gelecekte daha geniş bir kitle tarafından anlaşılacağını ve Chainlink ekibinin işlem değeri on trilyonlarca doları yönetecek bir sistem kurmak için çalıştığını belirtti. Nazarov, bu sistemin karmaşık ve zaman alıcı bir süreç gerektirdiğini çünkü belirli güvenlik ve güvenilirlik standartlarına uygun olması gerektiğini ifade etti.

Nazarov’a göre, blockchain ve oracle ağları arasında önemli bir nüans var ve bu konunun tam anlamıyla açıklığa kavuşturulamadığını söyledi. Ancak, bu teknolojilerin daha çok benimsenmesiyle birlikte herkesin bunun ne olduğunu anlayacağını belirtti. Ayrıca, blockchain’lerin birer oracle ağı olmadığını, oracle ağlarının bir zincire sahip olmadığını ve bu durumun konsensüs oluşturmanın çok farklı bir yolu olduğunu vurguladı.

Nazarov, eski finansal sistemin çöküşünün milyonlarca insanı finansal sıkıntıya soktuğunu ve bu durumun insanları kriptografik para sistemlerinin faydalarını tanımaya zorladığını belirtti. Nazarov, daha fazla Silicon Valley Bank, Credit Suisse tipi iflasların olacağını ve bu durumun toplum için önemli finansal zorluklara, önemli siyasi gerginliklere ve önemli uluslararası sorunlara yol açabileceğini belirtti.

Nazarov, sistemlerin taahhütlerinin yeterince desteklenmediği anlaşıldığında, değerlerinin bulunduğu sistemlerin ve ekonomik yaşamlarının bulunduğu sistemlerin kırılgan olduğunu anlamalarına yol açacak bir farkındalık olacağını belirtti. Bu durumda, kriptografik olarak güvence altına alınmış bir dünya, doğrulanabilir bir ağ, son derece cazip hale gelecek.

Özetle, Chainlink’in kurucu ortağı Sergey Nazarov, merkeziyetsiz bilgi işlem platformunun önemine ve gelecekteki rollerine dair iddialı açıklamalarda bulundu. Ayrıca, finansal sistemlerin çöküşü ve kriptografik para sistemlerinin benimsenmesi konusunda görüşlerini paylaştı.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Shiba Inu Topluluğunun Token’ı SHIB Değer Kaybetti: İşte Detaylar

Sonraki Haber

Binance’da Yüzde 80 Artış Gösteren REQ Coin Hakkında Bilmeniz Gerekenler

İlgili Haberler