CEO’dan Önemli Açıklamalar: Binance’in Amerika Planları Ne Yönde? 

İlayda Peker

İşlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para borsası konumunda bulunan Binance, son zamanlarda çeşitli ülkelerde engeller ile karşılaşıyor. Ancak buna rağmen Binance’in yoluna güçlü adımlar ile devam ettiği ifade edilebilir.

Binance ABD Planları

Binance CEO’su Changpeng Zhao yaptığı son açıklamalarda, kripto para borsası Binance’in ABD kolunun üç yıl içinde halka açılabileceğini dile getirdi. CZ aslında borsanın sadece Coinbase’in yaptığını yapacağını söyledi. Bilindiği gibi Coinbase Global, doğrudan listeleme yoluyla Nasdaq’ta halka açılmıştı.

Binance’in kurucusu ve CEO’su Changpeng Zhao The Information ile yaptığı röportajda, şirketinin ABD kolunun önümüzdeki üç yıl içinde bir halka arz (IPO) gerçekleştirebileceğini söyledi ve “Binance.us, Coinbase’in yaptığını yapacak.” sözlerini kullandı.

Kripto para borsası Coinbase, Nisan ayında doğrudan bir listeleme yoluyla Nasdaq’ta halka açıldı. Borsa kısa süre önce kriptonun “Amazonu” olmak istediğini ve tüm yasal kripto para birimlerini listelediğini söyledi.

Zhao yayında verdiği demeçte, Binance.us‘un önümüzdeki iki ay içinde büyük bir özel fon toplama turunu başlatmaya hazır olduğunu ve şirketinin geçen yıl 800 milyon ile 1 milyar dolar arasında kar elde ettiğini de sözlerine ekledi.

Binance ve Yasal Engeller

Binance yakın zamanda Malezya, Japonya, İngiltere, Hollanda, Cayman Adaları, Hong Kong, Tayland, Almanya ve Litvanya’dakiler de dahil olmak üzere dünya çapındaki düzenleyiciler tarafından yoğun bir şekilde inceleniyor. Şirket kısa süre önce İngiltere’nin Mali Davranış Otoritesi (FCA) tarafından yerine getirilmesi istenen gereklilikler üzerinde çalıştıklarını da açıkladı.

Ayrıca Binance, bir finansal hizmetler şirketi olma çabasıyla Ağustos ayında tüm kullanıcılar için zorunlu müşterini tanı (KYC) gerekliliklerini uygulamaya koydu. Dolayısıyla her ne kadar Binance’in karşısına çeşitli zorluklar çıksa da borsa bu engelleri üstesinden gelmek için büyük çaba sarf ediyor.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Nafter, Dünyanın İlk NFT Sosyal Ağının Küresel Lansmanını Duyurdu

Sonraki Haber

Uzman Analistten İddialı Tahminler: Bitcoin Fiyat Hedefi Dudak Uçuklattı!

İlgili Haberler