Binance CEO’su, Kripto Düzenlemeleri ve Sektör Hakkında Görüşlerini Aktardı

Mert Bahçe

Binance CEO’su Changpeng Zhao, ABD finans otoriteleriyle düzenli olarak temas haline olma temelli bir strateji yürütmek istediklerini açıkladı. CZ, herhangi bir yeni kripto yasasının inovasyonlara yer vermesi gerektiğinin de altını çizdi.

Changpeng Zhao, Önemli Açıklamalarda Bulundu

İşlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance’in CEO’su CZ, ABD düzenleyicileriyle sürekli olarak dirsek temasında bulunmak istediklerini belirtti. BloombergTV’ye konuşan Changpeng Zhao; Binance, inovasyon, kripto düzenlemeleri ve sektör hakkında diğer önemli gelişmeler hakkında yorumlarda bulundu.

Bloomberg’den Francine Lacqua ile gerçekleştirdiği röportajda CZ; kripto düzenlemelerini, ETF’leri ve gelecekteki yönetici konulardından bahsetti.

Bununla birlikte CZ, kripto düzenlemeleri çalışmalarında ABD’nin olgun bir tavır aldığını belirtti. Başarılı CEO, yeni kripto para yasasının inovasyon ürünlerine de yer vermesi gerektiğini kaydetti. Bu adım, Binance’in son birkaç ayda birçok lokasyonda finans otoriteleriyle sorunlar yaşamasının ardından geldi. Bu durum, Binance’in KYC dışı para çekme limitlerini azaltmasına yol açtı.

Binance, Yıl Boyunca Finans Otoriteleriyle Mücadele Etti

Binance, en düşük seviyeli hesap doğrulamasını tamamlayan kullanıcılar için para çekme limitini düşürdüğünü açıklamıştı. Yeni kayıt hesapların günde yalnızca 0.06 BTC çekebileceği kaydedilmişti.

Geçtiğimiz ay CZ, şirketin düzenlenmiş bir finans kurumu olmaya çalıştığını ve CEO olarak Binance’den ayrılmaya açık kapı bırakacağını aktarmıştı. CZ, düzenlemeleri daha iyi anlayan biri geldiğinde bu adımı atacağını belirtti.

Binance, yıl boyunca dünyanın farklı yerlerinden birçok lokasyonda finans otoriteleriyle mücadele etmek durumunda kaldı. İngiltere, Japonya, Malta ve birçok ülke finans otoritelerinde kaydı bulunmadığı gerekçesiyle Binance’e ağır yaptırımlar uygulamıştı. Bu sıkıntılı dönemden kurtulmaya çalışan Binance, strateji değişikliğine giderek finansal denetleyicilerin markajından kurtulmak adına adımlar atmaya başladı.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Çin’den Kriptolarla İlgili Yeni Hamle: 11 Firma Kapatıldı Mı?

Sonraki Haber

Bitcoin’de (BTC) Kurumsal Yatırım Sinyalleri Artıyor!

İlgili Haberler