CEO Onayladı: SEC Davasından Sonra Ripple Halka Açılacak

İlayda Peker

CoinDesk Consensus 2021’de konuşan Brad Garlinghouse, SEC’in Ripple’a karşı açtığı karşı açılan davadan sonra hala halka açılmayı planladığını doğruladı.

Ripple Halka Açılmayı Planlıyor

Ripple Labs, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komsiyonu’nun SEC açtığı davayı sonuçlandırdıktan sonra halka açık bir şirket olmayı planlıyor ve ödeme işlemcisinin CEO’su da bu planları doğruladı.

Çarşamba günü Consensus 2021’de konuşan Ripple Labs CEO’su Brad Garlinghouse, şirketin ilk olarak 2020’nin başlarında nasıl halka açılabileceğine dair seçeneklere baktığını söyledi. Ancak SEC’in bu yılın sonlarında kayıtsız bir menkul kıymet teklifi gerçekleştirdiği iddiaları planları duraklattı.

Bununla birlikte Ripple, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu ile davayı bitirdiğinde hala bu yola girmeyi planlıyor. Şimdiye kadar blok zinciri tabanlı firma, mahkeme SEC’in BTC ve ETH ile ilgili belgeler sunmasını istediği için ve ajansın Ripple yöneticilerinin kişisel finansal bilgilerine erişmesine izin vermediğinden birkaç kez küçük zaferler kazandı.

Galirghouse, “Ripple’ın halka açık bir şirket olma olasılığı bir noktada çok yüksek.” sözlerini kullandı ancak şu anda SEC ile bir davanın ortasında oldukları içinde bu durumun bir engel teşkil ettiğini dile getirdi.

Öte yandan en büyük Ripple ortaklarından biri olan SBI Group’un CEO’su Yoshitaka Kitao, Garlighouse’dan bir ay önce, ödeme işlemcisinin SEC davasından sonra halka açılacağını ifade etmişti.

XRP, BTC ve ETH

CNBC ile yaptığı başka bir röportajda CEO, XRP token’ının ETH ve BTC’ye göre birçok önemli faydası olduğunu iddia etti. Örneğin Garlinghouse, Ripple’ın yerel dijital varlığıyla yapılan transferlerin daha ucuz ve daha hızlı olduğunu ifade ediyor.

Buna ek olarak BTC’nin karbon ayak iziyle ilgili artan endişelere de değinen CEO, XRP ile ilgili böyle bir sorun olmadığını belirtti.

Öte yandan Ripple‘ın yöneticisi, şimdiye kadar tüm XRP’lerin yaratılmış olduğunu ve bu yüzden enflasyon ile ilgili de bir sorun olmadığını ifade ediyor.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Hong Kong Halkı, Sansürleri Önlemek İçin Blockchain Kullanıyor

Sonraki Haber

Balina Cüzdanları Hala Bitcoin Biriktirmeye Devam Ediyor Mu?

İlgili Haberler