CEO Açıkladı: Ripple ve XRP Davaya Rağmen Nasıl Bir Yıl Geçirdi?

İlayda Peker

Yapılan açıklamalara göre Ripple (XRP) ile Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) arasında devam eden davaya rağmen, dijital para birimi uluslararası sahnede önemli bir büyüme kaydetti.

“Ripple İyi Bir Yıl Geçirdi”

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, geçtiğimiz yıl SEC tarafından Ripple’a ve iki yöneticisine karşı açılan dava ile XRP’nin kayıt dışı bir menkul kıymet olarak değerlendirmesinden sonra nasıl bir yıl geçirdiklerini Twitter’dan yaptığı açıklamalar ile dile getirdi.

CEO dün yaptığı açıklamalarda, “Bir yıl önce bugün SEC, 2013’ten beri açık piyasada işlem gören ve halka açık bir kripto para olan XRP’nin menkul kıymet olarak kaydedilmesi gerektiğini iddia ederek Ripple, Chris Larsen ve bana karşı dava açtı.” sözlerini kullandı.

Buna ek olarak Garlinghouse, açıklamalarında daha önce söylediklerinin bugün de geçerli olduğunu vurguladı: “Bu, yalnızca Ripple değil, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki kriptoya yönelik bir saldırıdır. Bazılarının, SEC’in suçlamalarını gerçek değeriyle kabul ettiğini ve bunun tek seferlik bir olay olduğunu varsaydığını görüyoruz ancak artık durum böyle değil.” 

2021 Yılı ve Ripple

Bunların yanında mevcut yasal savaşa rağmen Garlinghouse, 2021 yılının kripto para birimi endüstrisi için bir atılım yılı olarak geçtiğini ifade etti.

Özellikle CEO, 2021’in şimdiye kadar XRP için en iyi yıl olduğunu ve RippleNet‘in küresel olarak muazzam bir büyüme ile bugüne kadarki en iyi yılını yaşadığını açıkladı. Özellikle, ODL artık ödeme ihtiyaçları konusunda dünya çapında 20’den fazla ülkede erişilebilir durumda.

Ayrıca CEO, RippleNet üzerinden yapılan işlemlerin 2020’nin üçüncü çeyreğinden bu yana iki katından fazla arttığını vurguladı. ODL işlemleri çeyreğe göre %130 arttı ve üçüncü çeyrekte ağ genelinde ODL işlemleri toplam dolar hacminin %25’ini oluşturdu.

Son olarak XRP‘nin Amerika Birleşik Devletleri’ndeki ODL işlemleri çoğunlukla düzenleyici belirsizlik nedeniyle askıya alınırken, dünya çapındaki ODL hacmi artmaya devam etti ve hacim geçen yılın üçüncü çeyreğinden bu yana 25 kattan fazla arttı.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

SEC’ten İki Bitcoin ETF’i İle İlgili Karar Çıktı!

Sonraki Haber

2022 Bitcoin Fiyat Beklentileri Şekilleniyor: Tom Lee’nin Tahmini Ne?

İlgili Haberler