Celsius Pes Etmiyor: İşte Son Gelişme!

İlayda Peker

Celsius Network, işi finansal olarak yeniden yapılandırma planları başladığı ve yeni bir Bitcoin madencilik alanı tesisi inşa etmek için onay aldı. Şirket, yakından izlenecek yeni bir yolculuğa başlıyor.

Celsius’tan Son Hamle

Paylaşılan bilgilere göre Celsius Network, finansal yeniden yapılandırmayı gerçekleştirme planlarında ileriye doğru adımlar attı. Şirket, yeni bir tesis inşa etmek için 3,7 milyon dolar ve bitcoin madencilik teçhizatlarını ithal etmek için gümrük ve vergiler için 1,5 milyon dolar harcamayı planladığı dile getirdi. Kilit stratejilerden birinin Bitcoin madenciliği olduğunu ifade eden firma, bu konu için onay aldığını da ekledi.

Buna ek olarak Celsius’un zaten Amerika Birleşik Devletleri’nde bir maden işletmesi var. Şu anda 43.000’den fazla madencilik teçhizatı işletiyor ve belgeye göre 2023’ün ikinci çeyreğine kadar bunu 112.000’e çıkarmayı planlıyor.

Belge ayrıca, Celsius’un varlıklarının 30 Mart ile 14 Temmuz arasında 22,1 milyar dolardan 4,3 milyar dolara düştüğünü ve üçüncü taraf tasfiyelerinin yaklaşık 1 milyar dolar olduğunu gösteriyor. Celsius’un varlıkları korumak amacıyla müşteriler için hizmetleri durdurma da dahil olmak üzere attığı birkaç proaktif adım dikkat çekiyor.

Sonraki adımlara gelince, gündemde dört kilit nokta var. İlki, paydaşlarla kapsamlı bir yeniden yapılandırma işlemi müzakere ederken değeri koruma ve ikincisi, daha fazla madenciliği finanse etmek ve Bitcoin varlıklarını büyütmek için kullanılacak olan Bitcoin madenciliği operasyonları olarak karşımıza çıkıyor.

Celsius Olayı

Celsius’un düşüşü piyasada büyük bir heyecana neden oldu. “Asla batmayacak kadar büyük” atasözü ise Celsius için geçerliydi ve birçok yatırımcı endişeyle tazminat alacaklarını umuyor. Bazıları müşterilerin fonlarını almasının yıllar alabileceğinden endişe ediyor.

Son zamanlarda bir Arkansas sakininin toplu dava açmasıyla birlikte dava sayısı da arttı. Diğer davalar arasında bir kripto YouTuber tarafından açılan davalar ve belki de daha da kötüsü eski bir çalışan tarafından açılan davalar var.

Bunlara ek olarak yapılan açıklamalara göre yatırımcılar ve analistler, çoğunlukla kripto piyasası tarihinde benzeri görülmemiş bir olay için bir vaka çalışması görevi gördüğü için gelişmeleri yakından izleyecekler.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Bitcoin’deki (BTC) Yükseliş Geçici Mi?

Sonraki Haber

Bitcoin ve Altcoin’lerde Yeni Ralli Ne Zaman Başlayacak?

İlgili Haberler