Celsius Avukatlarla Anlaştı: CEL Coin’de Son Durum!

İlayda Peker

Wall Street Journal tarafından yakın zamanda yayınlanan bir rapora göre, kripto kredi platformu Celsius Network, şirketin şu anda uğraştığı artan finansal sorunlar karşısında yardım etmesi için hukuk firması Akin Gump Strauss Hauer ve Feld’den yeniden yapılandırma avukatları ile anlaştı.

Celsius’dan Önemli Hamle

Yapılan açıklamalarda, Celsius’un diğer yatırımcılardan gelebilecek olası finansman seçenekleri aradığı, ancak çalkantılı zamanlarda ayakta kalmak için finansal yeniden yapılandırma da dahil olmak üzere diğer alternatifler üzerinde de durduğu ifade ediliyor.

Bunlara ek olarak en büyük kripto borç verme platformlarından biri olarak lanse edilen Celsius, “kötü piyasa koşullarını” öne sürerek para çekme, takas ve transferlerini durdurma kararını duyurduğunda büyük bir yankı uyandırmıştı. Kripto kredi platformu, kripto kredileri ve kripto mevduatlarına faiz sağlayan lider bir kuruluş olarak geçtiğimiz yıllarda bir ün kazanmıştı. Bununla birlikte, yakın zamanda ortaya çıkan haberler sonrasında eleştirmenler kripto kredi platformu ile ilgili eleştirilerini “ponzi” söylemlerine kadar götürdü.

Bunlara ek olarak yazının yayına hazırlandığı sırada platformun yerel kripto para birimi olan CEL, 0,50 dolardan işlem görüyor ve her ne kadar son 24 saat içinde %45 gibi bir artış görülse de Nisan 2022’deki 3 dolarlık seviyesinin oldukça altında bulunuyor.

Celsius Olayının Etkisi

Bununla birlikte, CEL tokeni, 14 Haziran’da 28 milyon dolar değerinde birden fazla DAI işlemi aldığında gücünün bir kısmını geri kazandı. Etherscan’dan gelen veriler, bu işlemlerin Oasis’ten alınan bir krediyi belirten bir Ethereum sözleşme adresinden başlatıldığını gösteriyor.

Celsius Network’ün para çekme işlemlerini durdurma kararı, tüm kripto para piyasasını da etkiledi ve uzun zaman sonra toplam kripto para piyasası değeri 1 trilyon dolar altına geriledi. Bu haber sonrasında Bitcoin önemli destekleri kaybederek 20.00 dolarlık seviyelere kadar geriledi ve bugün de düşüşün devam ettiği görülüyor.Total
9
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bitcoin’de Düşüş Sürüyor: Destekler, Direnç Noktalarına Dönüşüyor

Sonraki Haber

Three Arrows Capital’de Neler Oluyor?

İlgili Haberler