Celsius Olayında Son Durum Ne? 

Bitcoin Haber

Feshedilen kripto kredi kuruluşu Celsius Network, yeni mahkeme dosyalarında iki şirket arasındaki sözde ayrımın “sahte” olduğunu iddia ettiği için Birleşik Krallık ve Amerika Birleşik Devletleri varlıklarını birleştirmek istiyor. 

Celsius’ta Son Durum 

Anlaşmazlığın ana noktası, Celsius Network Limited’in (CNL) Birleşik Krallık’taki faaliyetlerini durdurması için ülkenin Finansal Davranış Otoritesi’nden bir uyarı aldığı Haziran 2021’de kripto borç veren tarafından alınan bir karara odaklanıyor. 

CNL, serpintiden kaçınmak için Delaware eyaletinde bir Sınırlı Sorumluluk Şirketi – Celsius Network LLC – kurdu ve varlıklarını yeni şirkete devretmeye çalıştı. 

İflas eden kripto firmasının 1 Mayıs tarihli mahkeme dosyasına göre, iki kuruluşun taşınması “şirketler arası kaosla sonuçlandı”. Dosyalama, şirketler arası ilişkinin resmi dokümantasyonunun “birkaç ay boyunca tamamlanmadığını” ve tamamlandığında da anlaşmaların hangi işlemleri etkilediğinin “belirsiz kaldığını” ekliyor. 

Dosyalama, günlük yatırımcılar için bu transferin sonucunun anlamlandırılamayacak kadar kafa karıştırıcı olduğunu, ancak daha “sofistike” B Serisi yatırımcıların bu tür şüpheli kayıt tutmanın sonuçlarının çok iyi farkında olduklarını iddia ediyor. 

Sonuç olarak, kaybedilen fonların geri alınması ve iadesi söz konusu olduğunda B Serisi yatırımcılar lehine daha küçük alacaklıların göz ardı edilmemesi için, sonraki iflas işlemlerinde iki kuruluşun tek ve aynı olarak ele alınması gerekmektedir. 

Celsius Resmi Teminatsız Alacaklılar Komitesi’nin (UCC) ilgili bir mahkeme dosyasına göre, geçiş bir “sahtekarlık” idi ve ikisi arasında milyarlarca dolar değerinde varlığın transferini kolaylaştıran işlemler muhtemelen hileliydi. 

Simon Dixon, 8.8 milyon dolardan fazla değerde Bitcoin kaybettiği bildirildi Celsius’un çöküşünün bir sonucu olarak, 2 Mayıs’ta bir dizi tweet’te UCC dosyalamasını özetledi ve “Celsius’un göç hiç gerçekleşmemiş gibi davrandığını” ve iki varlık arasında ayrım yapmak için “zayıf belgeler” ve “net ayrımlar” verildiğini söyledi. 

ABD İflas Yargıcı Martin Glenn, 9 Mart tarihli bir memorandum görüşünde, müşterilerin yalnızca Celsius’un Delaware merkezli LLC’sine karşı talepleri olduğunu, yani B Serisi yatırımcıların tazminat alma olasılığının daha yüksek olduğunu tespit etti. 

Celsius Varlıkları 

Kalan Celsius varlıklarının açık artırmasının 3 Mayıs Çarşamba günü yapılması planlanırken, Coinbase ve Gemini borsaları da dahil olmak üzere bir dizi büyük firma feshedilen firmaların varlıklarına sahip olmak için yarışıyor. 

NovaWulf Digital Management şu anda, sonraki teklifler için çıtayı belirleyen ilk hamleyi tanımlamak için kullanılan bir terim olan “takip eden at teklifçisi” olarak duruyor. NovaWulf’un teklifi 45 milyon ila 55 milyon dolar arasında bir doğrudan nakit katkısı içeriyor. NovaWulf’un teklifi kabul edilirse, müşteriler fonlarının %70’ine kadarını geri almayı bekleyebilirler. 

Açık artırma, firmanın 14 Temmuz 2022 tarihinde 11. Bölüm iflas koruma başvurusunda bulunmasının ardından, Celsius müşterileri için fonlarını geri alma konusunda önemli bir adım teşkil ediyor. 


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bitcoin, Ether, Litecoin Yükseliyor: Kripto Paralarda Son Durum 

Sonraki Haber

Bankacılık Krizi Derinleşiyor Mu? 

İlgili Haberler