Avukat, Celsius Varlıkları İçin Verilen Tekliflerin Reddedildiğini İnkar Etti 

Bitcoin Haber

Celsius‘un resmi alacaklı komitesini temsil eden avukat, Celsius’un kripto varlıklarına yönelik tekliflerin reddedildiği iddialarını yalanladı. 

“Kategorik Olarak Yanlış” 

Müfettişin Celsius hakkındaki raporunun ardından 31 Ocak’ta Twitter Space sırasında, White & Case LLP’den Gregory Pesce ve Aaron Colodny de dahil olmak üzere avukatlar, kripto blog yazarı Tiffany Fong tarafından paylaşılan Celsius’un kripto varlıkları için sözde “sızdırılmış” teklifleri ele aldı. 

Pesce, “Tekliflerin reddedildiği iddiası kategorik olarak yanlıştır” dedi. 

Fong’un Substack’teki 27 Ocak tarihli yazısı, Binance, Bank To The Future, Galaxy Digital, kripto ticaret şirketi Cumberland DRW ve dijital varlık yatırım şirketi NovaWulf dahil olmak üzere Celsius’un kripto varlıklarına teklif vermekle ilgilendiği bildirilen en az beş firmaya işaret ediyordu. 

O sırada Fong, tekliflerin “çoğunlukla terk edildiğini” söyledi – bir Celsius avukatının şimdiye kadar aldıkları tekliflerin “zorlayıcı olmadığını” ilan eden daha önceki bir açıklamasına atıfta bulunarak. 

Ancak Celsius Resmi Teminatsız Alacaklılar Komitesi (UCC) avukatı durumun böyle olmadığını savundu. 

Teklifler reddedilmedi. Bu çok yanlış ve umarım bugün insanları bu yanlış düşünceden vazgeçirebilirim.

Avukat, sızıntıda bahsedilen tekliflerin doğru olup olmadığını teyit etmekten kaçındı ancak komitenin müzakere sürecinde sahip olduğu esnekliği azalttığı için bunun “üzücü” olduğunu söyledi. 

Pesce, “Biz ve borçlular her gün potansiyel yatırımcılara süreçte nerede durduklarına dair kamuya açık mesajlar ve özel mesajlar veriyoruz” dedi. 

Onlara gönderdiğimiz mesajlar çok planlı ve yapılandırılmış, böylece farklı tarafları birbirlerine karşı oynayabilir ve Celsius hesap sahipleri için son doları aldığımızdan emin olabiliriz çünkü bu sürecin başarısı buradaki geri kazanımları belirleyecektir.

Fong’u kastederek, “Bu sızıntının kaynağı tarafından Patreon’daki ücretli içerik sayfasını duyurmak için para kazanılmış olması özellikle talihsiz bir durum” dedi. 

Celsius Durumu 

Fong suçlamalara yanıt vererek sızdırılan tekliflerin %100 ücretsiz olduğunu ve “ödeme duvarı olmadığını” savundu. 

Kripto blog yazarı, geçen hafta Substack’ta beş teklifle ilgili ayrıntıları yayınladı ve bu tekliflere yazı yazıldığı sırada hala ödeme yapılmadan erişilebiliyor. 

Pesce, şimdi sızıntının nasıl gerçekleştiğini araştırdıklarını söyledi ve “sürece dahil olan potansiyel bir yatırımcının bunu kendi çıkarları için manipüle etmeye çalışıyor olabileceğine dair önemli bir endişe” olduğunu ekledi. 

“Tüm bunlarla birlikte, mümkün olan en kısa sürede bir yol seçebilmek ve bu iflası sona erdirebilmek için çok sıkı çalışıyoruz. Bu sızıntının etkilerini hafifletmeye çalışıyoruz” dedi. 


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Silvergate Ateş Altında: ABD Senatörleri Kripto Dostu Bankayı Suçluyor 

Sonraki Haber

Ağustos’tan Sonra Bitcoin İlk Defa 24.000 Dolar Üzerine Çıktı! 

İlgili Haberler