CBOE’den Önemli Açıklama: “Kripto Paralardan Vazgeçmiyoruz!”

İlayda Peker

Ortaya çıkan son bilgilere göre Chicago merkezli borsa holding şirketi CBOE Markets, gelecekte kripto sektöründe daha fazla vadeli ürün oluşturmayı planlıyor. CBOE, Amerika Birleşik Devletleri’nde düzenlenmiş Bitcoin vadeli işlemlerinin ilk öncülerindendi ve bu sebeple attığı adımların önemli olduğu düşünülüyor.

CBOE ve Yeni Ürünler

25 Mart’ta BNN Bloomberg ile yaptığı röportajda gelecek ile ilgili planlarından bahseden CEO Ed Tilly, şirketin her zaman kolay kararlar vermediğini ancak hedeflerinden de şaşmadığını ifade etti.

Öte yandan Aralık 2017’de Bitcoin (BTC) vadeli işlemlerini listeleyen ilk Kuzey Amerika borsası olan Chicago Board Options Exchange veya kısaca CBOE, daha sonra ürünü 2019’da sonlandırdı ve Chicago Mercantile Exchange’deki (CME) popüler BTC vadeli işlemlerinden gelen sert rekabetle karşı karşıya kaldı.

Buna rağmen Tilly yaptığı açıklamalarda, “Kriptolarla hâlâ ilgileniyoruz, ondan vazgeçmedik. Tüm platformu oluşturmaya istekliyiz. Bireyler ve kurumlardan çok talep var ve bu talebi karşılamamız gerekiyor.” sözlerini kullandı.

Bitcoin ETF’leri ve Hayal Kırıklığı

Aslında ABD’li düzenleyiciler Bitcoin borsa yatırım fonlarına (ETF) sıcak bakmıyor ve uzun süredir her başvuruyu geri çeviriyor. CBOE de bir başarısız girişimde bulunarak ETF’i onaylanmayan şirketler arasında yer alıyor. Buna ek olarak CBOE’nin bir ETF başvurusunu da geri çektiği biliniyor.

Öte yandan CBOE’nin BZX borsası şu anda  Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun VanEck Bitcoin ETF’ine vereceği yanıtı bekliyor. Tilly ise konuyla ilgili olarak gazetecilere verdiği demeçte, şirketin VanEck ürünü için onay almaya çok hevesli olduğunu söyledi.Total
3
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bir Bitcoin (BTC) ETF Adımı da Fidelity’den Geldi!

Sonraki Haber

Tesla’nın Bitcoin’den Sonraki Tercihi Hangi Kripto Para Olacak?

İlgili Haberler