Cardano’nun Kurucusu Ethereum ve Cardano Karşılaştırmasına Yanıt Verdi

Bitcoin Haber

Dijital varlık ekosistemine ait bir tartışmada Cardano‘nun kurucusu Charles Hoskinson, Ethereum ve Cardano arasındaki karşılaştırmalara yanıt verdi. Kullanıcı WhaleChart tarafından Cardano’nun Ethereum’a rakip olup olamayacağına dair bir tartışma başlatıldı. Bu tartışmaya katılan OxNLY.arf adlı kullanıcı, Cardano’nun sadece Ethereum’un yol haritasını takip ettiğini iddia etti. Bu iddialara yanıt veren Hoskinson, Cardano’nun yeniliklerini sıraladı ve Hydra’nın işlem ücretleri konusunda yeni yollar denemeye devam ederken bir ana ağ lansmanı gerçekleştirdiğini belirtti.

Hoskinson, Ethereum’un programlama modelini eleştirdi ve Cardano’nun yan zincirlerinin Hydra ile simbiyotik bir ilişki içinde olduğunu belirtti. Ethereum’un kendi katman 2 ekosistemi tarafından yenildiğini belirterek, Ethereum’un programlama modelinin değiştirilemeyeceğini söyledi.

Cardano’nun gelişiminin yavaşlığı ve kullanım alanlarının yetersizliği nedeniyle eleştirilere maruz kaldığı belirtildi. Ancak, Hoskinson, büyük hatalardan kaçınmak için yavaş ve istikrarlı bir gelişim yaklaşımı benimsediklerini ifade etti. Cardano’nun blok zinciri, Ethereum’un 24 saatlik bir süre içinde 1 milyondan fazla işlemine kıyasla günde ortalama 60.000 işlem gerçekleştirdiğini belirtti.

ADA‘nın bir haftayı aşkın süredir yatay seyrini sürdürdüğü ve 0,266 dolardan işlem gördüğü belirtildi. ADA balinalarının varlıklarına toplu olarak ekleme yaptığı ve varlıklarını yaklaşık 12 ayın en yüksek seviyesine çıkardığı ifade edildi. Santiment tarafından yapılan açıklamada, Cardano’nun 0,2 doların hemen üzerinde yer alırken, 100 bin ile 10 milyon dolar arasında ADA tutan balinaların ve köpekbalıklarının Eylül 2022’den bu yana en yüksek seviyelere ulaştığı belirtildi.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Chainlink (LINK) İçin Beklentiler Neler?

Sonraki Haber

Kripto Para Piyasasında Bitcoin, Ethereum, Binance Coin ve Ripple Analizi

İlgili Haberler