“Cardano’nun Geleceği: Konsolidasyon Sürecinden Çıkış İhtimali”

Bitcoin Haber

Kripto para analisti Ali Martinez, Cardano (ADA) için gelecekte yaşanabilecek iki olası sonucu değerlendirdi. Martinez, ADA’nın 2024’e kadar mevcut konsolidasyon aşamasında kalabileceğini veya Aralık ayı gibi kısa bir süre içerisinde patlama yaşayabileceğini belirtti. Ancak, bu durumun COVID-19 gibi öngörülemeyen bir olayın yaşanmaması durumunda gerçekleşebileceğini ifade etti.

2018-2020 döneminde Cardano’nun konsolidasyon süresi 95 hafta sürmüş ve toplam 88,218 milyar adet ADA coinlik hacimle gerçekleşmişti. Şu anda ise mevcut piyasa hareketi, geçmiş konsolidasyon süresinin üçte bir oranında daha düşük ve hacimsel olarak önceki döngüden 17 kat daha düşük olan 5,025 milyar coin hacmiyle 62. haftasında devam ediyor.

Martinez, ADA’nın geçmişte başardığına benzer bir biçimde yeni zirve arayışını taçlandırarak konsolidasyon aralığından çıkabileceğine inanıyor. Ancak, bu durumun yine öngörülemeyen bir olayın yaşanmaması durumunda gerçekleşebileceğini belirtti.

ADA’nın son durumu incelendiğinde ise, ADA bu dönemde 0,45 dolara kadar işlem gördü ve aralığın alt spektrumunda yer aldı. Ayrıca, son bir yılda %37’ye yakın değer kaybettiği görülmekte.

Göstergeler, ADA’nın mevcut konsolidasyon aralığından çıkış konusunda iyi temellere ve potansiyele işaret ediyor olabilir. Özellikle, Eylül ayında Cardano ağı, geliştirici faaliyetlerinde tüm kripto projelerini geride bırakarak dikkat çekmişti.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Kripto Para Piyasalarında DOGE Fiyat Analizi ve Gelecek Tahminleri

Sonraki Haber

ABD CFTC, Voyager Hakkında Dava Açtı: Kripto Şirketi Artık Müşteri Varlıklarını Yönetemeyecek

İlgili Haberler