Analist: “ADA Satış Duvarını Aşarsa Boğa Rallisine Girebilir”

Bitcoin Haber

Akıllı sözleşme platformu Cardano‘nun ($ADA) yerel tokeninin fiyatı, şu anda satılmakta olan 3,85 milyar token’den oluşan “devasa bir satış duvarına” ev sahipliği yapan kilit bir seviyeyi aşmayı başarırsa bir boğa koşusuna girmeye hazırlanıyor.

ADA Yorumları

Popüler kripto para analisti Ali Martinez’e göre, ADA’nın fiyatı, “ileride minimum dirençle karşılaşacağı” için bir boğa rallisi başlatabilmek amacıyla, şu anda aralarında 1,5 milyar doların üzerinde değere sahip 3,85 milyar ADA‘lık bir satış duvarı bulunan 0,40 ve 0,42 dolar seviyelerini aşmak zorunda.

Özellikle kripto para topluluğu, benimsenmesi artmaya devam ederken ve balinalar ağın yerel tokenını biriktirirken bile ADA’nın fiyatının Nisan ayı boyunca düşmesini bekliyor.

Fiyat tahminlerini sunan kullanıcılara göre, katılımcılar ortalama olarak ADA’nın Nisan ayını token başına 0,37 dolardan işlem görerek kapatacağını ve token’ın şu anki fiyatı olan 0,3989 dolardan yaklaşık %7 düşeceğini öngörüyor.

Olumsuz görünüm, Cardano‘nun halk arasında balina olarak adlandırılan büyük yatırımcıların satın alma faaliyetlerinde bir artış gördüğü bir zamanda bile ortaya çıkıyor. Bu büyük token sahipleri geçtiğimiz ay boyunca toplam 150 milyon token ekledi.

ADA Teknik Analiz

Kripto para analisti geçen ayın sonlarında, günlük grafikte bir baş ve omuz modeli oluşturduktan sonra $ADA fiyatının token başına 0,60 $’a çıkabileceğini açıkladı.

Baş ve omuz formasyonu, yükselişten düşüşe trendin tersine dönmesini öngören bir grafik formasyonudur, yani tersine dönmüş bir formasyon düşüşten yükselişe dönüş anlamına gelir.

Bu formasyon, biri diğer ikisinden daha büyük olan ve bir baş ile iki omuzu andıran üç tepe noktasına sahip bir taban çizgisiyle karakterize edilir. En güvenilir trend dönüş formasyonlarından biri olarak kabul edilir.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Apple’dan Satoshi’ye Saygı Duruşu: Bitcoin Teknik Dokümanı macOS’a Gizlendi

Sonraki Haber

Popüler Analistten Bitcoin Yorumu

İlgili Haberler