Cardano’da Yeni Cüzdanlar Artıyor, ADA Fiyatı Ne Olacak?

Bitcoin Haber

Cardano (ADA) kullanıcı tabanı, yerel token ADA için fiyat hareketi olumsuz olsa bile, Cardano topluluğunun güçlü esnekliğini ve ilgisini göstererek sürekli büyüyor. 1 Nisan’dan bu yana yeni benzersiz cüzdan adreslerinin sayısı %6 artarak 4,02 milyondan 4,26 milyona çıktı. Bu dönemde kullanıcı sayısı da 30.000 arttı. 18 Temmuz’da ağda kayıtlı sadece bir yeni cüzdan vardı. Bu, o günden bu yana en kötü performansı gösteren gün olmuştu.

ADA’nın birim başına fiyatı, 1 Nisan’da 0,40 ABD dolarından, yayınlandığı sırada 0,26 ABD dolarına yükseldi. Bu, ağın yeni cüzdanlarda istikrarlı bir büyüme gösterdiği aynı 151 günde yaklaşık %35 oranında kayıp anlamına gelebilir.

Kripto piyasasının tamamı düşüş yaşarken Cardano, fiyat açısından tek bir günde %4,75’lik kayıplarla değer kaybına devam ediyor. Ancak, Cardano’nun ağı ve ekosistemi fayda ve benimseme açısından büyümeye devam ettiği sürece, ADA’ya olan talep de artabilir ve bu da uzun vadede daha iyi fiyat performansına yol açabilir.

Kripto paralarda arz miktarı, fiyatın belirlenmesinde kritik bir rol oynar. Sınırlı arz, talep artışında yüksek değer kazandırabilir, azalan arz ise fiyatı olumlu etkiler. Arz-talep dengesi, kripto fiyatlarını şekillendirir.

Mevcut dolaşımdaki yaklaşık 35,04 milyar ADA arzıyla bir Cardano, 2 Eylül 2021’den itibaren tüm zamanların en yüksek piyasa değeri olan 95 milyar dolarlık piyasa değerini geri kazanmayı başarırsa, 2,71 dolara yakın bir değere sahip olabilir.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Axie Infinity (AXS) Fiyatında Balina Hareketliliği: 5 Dolarlık Direnç Aşılabilir Mi?

Sonraki Haber

ARK Invest CEO’su Cathie Wood’dan Kripto Paralar İçin Büyük Tahminler

İlgili Haberler