Cardano’da Tarih Verildi: ADA İçin Yeni Dönem 1 Mart’ta Başlıyor!

İlayda Peker

Cardano (ADA) geliştiricilerinin yaptığı en son resmi duyuruya göre Mary hardfork, 1 Mart 2021’de Blockchain’e yerel token’lar oluşturma ve çoklu varlık desteği getirecek.

Mary Güncellemesi

IOHK tarafından yayınlanan en son Twitter gönderisine göre, Cardano ekibi nihayet baharın ilk gününü Mary hardfork ana ağının aktivasyon tarihi olarak onayladı.

Güncelleme Hardfork Combinator tarafından etkinleştirileceği için Cardano’da (ADA) zincir bölünmesi beklenmiyor. Daha önce Mary halka açık test ağında kullanılmaya başlamıştı ve son 3 haftadır test sürümünün sorunsuz çalıştığı ifade ediliyor.

Mary Güncellemesi Neden Önemli?

Mary güncellemesi, yerel Cardano (ADA) tabanlı token’lar oluşturulmasına imkan sunacak. Bunlara ek olarak halihazırda bazı ADA stake etme operatörleri zaten ADA-native token’larla operasyonları test etti. Dolayısıyla güncellemenin tamamen hazır olduğu düşünülüyor.

Mary güncellemesiyle birlikte gelmesi beklenen Token Builder işleviyle, herkes kendi Cardano tabanlı coin’lerini piyasaya sürebilecek. Böylece bir “Ethereum katili” olarak görülen Cardano, çok varlıklı bir hal almış olacak. Bu sebeple de ETH ile rekabet gücü artacak.

Mary Destekleri Hazır

Cardano (ADA) ekosistem geliştiricileri, yaklaşan yükseltme için altyapı oluşturmaya tam olarak odaklanmışı. Tüm Mary özelliklerini destekleyen Daedalus Flight cüzdan sürümü 13 Şubat 2021’de piyasaya sürüldü.

Artık ADA ve yeni Cardano tabanlı varlıkların depolanması ve gönderilmesi için Yoroi uzantısı da bir güncelleme için hazır. Geliştiricileri, 4.3 sürümü ile Yoroi kullanıcılarının hem yazılım hem de donanım cüzdanlarından eski ve yeni token’lar gönderebileceklerini iddia ediyor. Böylece Mary hardfork devreye girer girmez v 4.3’de evreye girmiş olacak.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Michael van de Poppe: “Bitcoin’de (BTC) Tehlike Hala Geçmedi”

Sonraki Haber

XRP Yorumları: Ripple/USD Teknik Analizi 25/02/2021

İlgili Haberler