Cardano’da Psikolojik Direnç Kırıldı: ADA Neden Yükseldi?

İlayda Peker

Kripto para birimlerinde artışlar devam ediyor ve bu süreçte bazı kripto paraların çok iyi performanslar sergiledikleri görülüyor. Cardano da bu kripto paralar arasında yer alıyor ve son 1 haftada kaydettiği %50’lik artışla adından söz ettiriyor.

Psikolojik Baraj Aşıldı

Cardano (ADA) yaşadığı artış ile birlikte 2 dolarlık önemli psikolojik direnci aşarak 2,08 dolara kadar yükselmeyi başardı. Yazının kaleme alındığı an itibari iler 2,03 dolardan işlem ADA’nın son 24 saatte de %11’in üzerinde artış yaşadığı ifade edilebilir.

Elde edilen verilere göre ADA bu artışı ile 18 Mayıs’tan bu yana gördüğü en üst seviyelere yükselmiş oldu. ADA fiyatının ise Cardano’da yaşanan gelişmeler sebebiyle arttığı düşünülüyor.

Popüler yatırımcı Lark Davis daha önce yaptığı açıklamalarda, Cardano’daki akıllı sözleşme gelişmelerinin ciddi bir artış katalizörü olduğunu dile getirmişti. Akıllı sözleşme özelliği yayına girdiğinde potansiyel kazançların yüzde birkaç yüz olacağını dile getiren Davis, yalnızca 6 kat artışın Ethereum ile aynı piyasa değerini getireceğini ifade etmişti.

Bunlara ek olarak Davis, “Belki bir gün Cardano 50 kat artacak ancak piyasa değeri göz önüne alındığında kısa zaman dilimlerinde bu pek olası değil” sözlerini kullanmıştı.

Bitcoin, Altcoin’leri Destekliyor

Bitcoin fiyatının toparlanması ve art arta önemli dirençleri gerisinde bırakması altcoin’ler için de bir artış alanı yarattı. Sadece ADA değil bu süreç içinde hemen hemen tüm kripto paralarda gözle görülür artışlar yaşandı.

Piyasa hacmi bakımından en büyük ikinci kripto para birimi olan Ethereum (ETH) son 1 haftada %18 artarken piyasa hacmi bakımından en büyük 6. kripto para olan Ripple (XRP) %42, piyasa hacmi bakımından en büyük kripto para olan Dogecoin (DOGE) %38,  piyasa hacmi bakımından en büyük 9. kripto para olan Polkadot (DOT) ise %16 artış kaydetmiş oldu.Total
11
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Uzman Analist, Bitcoin Fiyat Tahminini Açıkladı: Hedef İçin Yıl Sonunu İşaret Etti

Sonraki Haber

DeFi Ekosistemine Erişimi Kolaylaştırmak İçin İki Yeni Endeks Amun’dan Geldi

İlgili Haberler