Cardano Yorumları: ADA Fiyatı Nereye Gidecek? 

Bitcoin Haber

Cardano, tıpkı piyasadaki çoğu kripto para birimi gibi, hafta sonu (6-7 Mayıs) bir düşüşe tanık oldu. Bununla birlikte, dcSpark’ın kurucu ortağı ve Cardano platformuna katkıda bulunan Sebastian Guillemot’a göre, Cardano’nun yükü 8 Mayıs 2023 itibariyle %94 olarak gerçekleşti. Bu, yakın gelecekte Cardano ve ADA için ne anlama geliyor?  

ADA Yorumları 

Cardano katılımcısı, ağdaki tüm işlemlerin ilk gelene ilk hizmet esasına göre işlendiğini belirtti. Ancak, %100 yüke ulaşıldığında, işlemler sıraya girecek ve kullanıcılar işlemlerinin gerçekleşmesi için beklemek zorunda kalabileceklerdir. 

Ayrıca, %100’den sonra yük ne kadar yüksek olursa, işlem bekleme süresi de o kadar uzun olacaktır. Yükün %100’e ulaşmasının bir diğer sonucu da stake havuzlarının kullanıcılara ve dApp’lere öncelikli erişim satması olabilir. Ayrıca bir DEX’i diğerine göre önceliklendirebilecekleri bir noktaya da ulaşabilirler. 

Blok zincirinin 2021’dekinden daha iyi bir konumda olup olmadığına ilişkin asırlık sorunu ele alan yönetici, olumlu bir pozisyonda durdu. Ayrıca, yönetici blok boyutlarının artırılabileceğini ve kademeli ücretlerin getirilebileceğini belirtti. 

Guillemot ayrıca Cardano’nun genel ölçeklenebilirliğini geliştirebileceğini belirtti. 

ADA Yükselişe Geçecek Mi? 

Haberin yazıldığı sırada, haberler ADA’nın performansı üzerinde herhangi bir etki göstermedi. Altcoin 0,363 dolardan el değiştiriyordu ve son 24 saatte %4,12 oranında düşüş yaşadı. 

Ayrıca, altcoin son yedi günde %5,75 daha düşük işlem görüyordu. Ayrıca, DefiLlama’dan alınan veriler, basın zamanında ADA’nın Toplam Kilitli Değerinin (TVL) 145 milyar dolar olduğunu gösterdi. 

ADA’nın TVL’si son 24 saat içinde %3,6 oranında düştü. Ağdaki aktif kullanıcı sayısında da bir düşüş yaşandı. Ayrıca, 7 Mayıs itibariyle aktif kullanıcı sayısı 48.4k olarak gerçekleşti ve son birkaç güne kıyasla aynı alanda daha fazla oldu. 


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Ordinals 4,8 Milyona Yaklaşarak Bir Hafta İçinde Neredeyse İki Katına Çıktı

Sonraki Haber

Yeni MemeCoin REKT ve PEPE Büyümesini ve 300x’i Aşabilir Mi? 

İlgili Haberler