Cardano ve Ethereum Kurucuları Arasındaki Buzlar Eriyor Mu?

İlayda Peker

Bir süredir Ethereum kurucusu Vitalik Buterin ve Cardano kurucusu Charles Hoskinson arasında soğuk rüzgarlar esiyordu. Ancak aynı zamanda IOHK CEO’su olan Hoskinson, Rus-Kanadalı programcı Buterin ile arasını düzeltmeye çalışıyor.

Buterin ve Hoskinson

IOHK CEO’su ve Cardano’nun yaratıcısı Charles Hoskinson, Ethereum’un kurucu ortağı Vitalik Buterin ile görünüşe göre arasını düzeltti ve Rus-Kanadalı programcıyı Lex Friedman podcast’indeki son konuşmalarda övdü. Hoskinson yaptığı konuşmasında, “Bence ikimiz de çok geliştik.” sözlerini kullandı.

Mayıs 2020’de Cardano’yu ironik bir şekilde kabul ettikten sonra Buterin, 8 dakika boyunca proje hakkında konuşarak  projenin ilginç fikirleri olduğunu iddia etti ve “Cardano’nun Ethereum’a kıyasla biraz farklı bir yaklaşım benimsediğini düşünüyorum ve her şey için bu büyük akademik kanıtları gerçekten vurguluyorlar. Ethereum, buluşsal argümanlarla daha iyi olma eğilimindedir. IOHK araştırmasından çıkan kesinlikle çok ilginç şeyler var.” sözlerini kullandı.

Bununla birlikte Buterin o dönemde çoğu başarısızlığın modelin dışında meydana gelme eğiliminde olduğunu ve akademik titizliğin çok işe yaramadığını ifade etmişti.

Hoskinson’ın ETH Eleştirileri

Mart ayında Hoskinson yaptığı açıklamalarda Ethereum’u, bir felaket olarak nitelendirdi. Ayrıca Hoskinson farklı bir açıklamasında da Cardano‘nun işleri yürütme şeklinin daha olgun ve sorumlu bir şekilde ilerlediğini de dile getirmişti.

Bunlara ek olarak Hoskinson’ın açıklamalarına şimdilik Ethereum kurucusu Vitalik Buterin’den yanıt gelmedi. Dolayısıyla ikili arasındaki buzla erimeye başlamış olsa ve Hoskinson bir adım atmış olsa da henüz bir dostluk durumu söz konusu değil gibi görünüyor.Total
7
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

JPMorgan’dan Kripto Hizmetlerini Genişletmek Adına Yeni Adım

Sonraki Haber

İngiltere’de Bazı İşletmeler Faaliyetlerini Durdurmak Zorunda Kalabilir

İlgili Haberler