Cardano Teknik Analizi: ADA Fiyatı Kritik Direnç Seviyesiyle Karşı Karşıya!

Mert Bahçe

Cardano (ADA) fiyatı, 12 saatlik grafik verilerine göre yükselen bir fiyat kanalı içerisinde işlem görüyor. Tecrübeli analistlere göre, 1.35 doların üzerindeki bir kırılma popüler kripto para biriminin tüm zamanların en yüksek seviyesini görmesini sağlayabilir. ADA fiyatı hali hazırda 1.37 dolar seviyelerinden işlem görüyor. Bu bağlamda, ADA boğaları oldukça kritik bir seviyeyi test ediyor.

Cardano (ADA) Fiyatı Kritik Direnç Seviyesiyle Karşı Karşıya

Piyasa değeri sıralamasında altıncı sırada olan ADA, son 48 saat içerisinde %10’un üzerinde artış kaydetti. ADA yatırımcıları yükselen ivmeyle birlikte hedef yükseltirken Cardano fiyatı, 12 saatlik grafik verilerine göre kritik bir seviyede işlem görüyor. 1.35 dolar seviyesindeki bir kırılma ADA fiyatına yeni rekor seviyeler getirebilir. Ancak ADA’nın bu seviyenin üzerinde tutunması gerekebilir. Aksi takdirde ADA ayıları piyasa hakimiyetini ele geçirmek fırsat kolluyor olabilir.

Cardano, teknik analiz formasyonlarına göre yükselen kanalda işlem gören bir üçgen deseni oluşturuyor. 1.35 dolar seviyesindeki üst sınır ADA boğalarının önündeki en büyük engel olarak göze çarpıyor. Bu kritik seviyenin üzerindeki bir fiyat kırılması üçgen modelinde belirlendiği üzere ADA fiyatını 1.64 dolar seviyelerine kadar getirebilir. ADA, haberimizin hazırlandığı sırada 1.35 dolarlık kritik seviyeyi test ediyor.

Önemli Destek ve Direnç Seviyeleri

Öte yandan ADA fiyatı tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 1.48 dolarda iki kez reddedilmişti. Bu önemli direnç seviyesi ADA’nın daha yüksek seviyeleri görebilmek için ilk hedef noktası olarak yorumlanabilir. ADA ayılarının yükseliş senaryosunu tersine çevirmek için fiyatı 1.35 dolar seviyesinin altında tutması gerekebilir. Olası bir aşağı yönlü fiyat hareketinde ADA fiyatı 1.24 dolara kadar düşüş yaşayabilir. Devam eden düşüş trendinde fiyat öncelikli olarak 1.15 dolarlık kritik destek seviyesine sarkabilir. Daha kötü bir senaryoda popüler kripto para birimi 1 doların altına kadar düşebilir.Total
150
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bitcoin’de Yeni Rekora Geldi: BTC Bundan Sonra Hangi Yöne Gidecek?

Sonraki Haber

Coinbase Yarın Halka Arzını Gerçekleştirecek: Bu Bitcoin İçin Ne Anlama Geliyor?

İlgili Haberler