Cardano, Mithril’i Afrika’ya Genişletecek

Bitcoin Haber

Cardano protokolü geliştiricileri, Mithril gibi yenilikçi protokollere daha fazla kullanıcının erişimini sağlamak için kıtalar arasında bir çaba gösteriyor. Cardano’nun arkasındaki blok zinciri girişimi Input Output Global (IOG), Kenya’daki geliştiricilerin Afrika Blok Zinciri Merkezi ile işbirliği yaparak iki aylık bir eğitim programı aracılığıyla erişim kazanacaklarını duyurdu.

Proof-of-Stake (PoS) protokolü seçilen katılımcıların Haskell programlama, Marlowe finansal akıllı sözleşmeleri, Plutus akıllı sözleşmeleri ve Mithril sözleşmeleri gibi becerileri öğrenebileceklerini belirtti.

Hedeflenen operasyonel protokol, IOG geliştiricileri tarafından topluluğun yardımıyla tasarlandı.

Cardano, blok zinciri yeniliklerini gerçek dünyadaki kurumsal kullanıma entegre etmeyi amaçlayan bir vizyona sahiptir. Cardano’nun yetenekli bir işgücü yetiştirmek için kendisini konumlandırdığı ve Web3.0’ın geleceğini ve evrimini sağlamak için daha akıllı bir sözleşme ve merkezi olmayan uygulama geliştiricilerine sahip olacağı belirtilmektedir.

Cardano, Afrika’ya insani ve teknik açıdan genişleme çalışmalarıyla ilgili olarak büyük övgüler almaktadır.

Cardano, Afrika’daki eşitsizlik uçurumunu kapatmak için yeni nesil Web3.0 geliştiricilerini eğitmek üzere adımlar atmaktadır. Çekirdek geliştiriciler, uzun vadede daha köklü kurumsal benimseme fırsatına sahip olan protokolleri tercih etme eğilimindedir.

Bu nedenle, Cardano’nun bu alanda öncü olması beklenmektedir.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Altcoinler Neden Yükseldi, Bitcoin Fiyatı Neden Artıyor?

Sonraki Haber

Ethereum Ağındaki Yasadışı Akışlar Rekor Seviyeye Ulaştı

İlgili Haberler