Cardano Kurucusu Mike Novogratz’a Ateş Püskürttü! Konu: ADA

İlayda Peker

IOHK CEO’su Charles Hoskinson ile Galaxy Digital CEO’su Mike Novogratz Cardano (ADA) fiyatı sebebiyle Twitter üzerinden bir tartışmaya girdiler.

“Cardano Bir Muamma”

15 Ağustos’ta Novogratz Twitter üzerinden yaptığı açıklamalarda, CoinMarketCap’te üçüncü sırada yer alan en büyük proof-of-stake blok zincirinin yerel kripto para birimi olan ADA’nın kendisi için “muamma” olduğunu dile getirdi. Buna ek olarak Novogratz, iletişim içinde olduğu zeki insanların hiçbirinin Cardano’nun geliştirici etkinliği yönünden projeyi ilgi çekici bulmadıklarını ifade etti.

Buna karşılık Hoskinson, eski Goldman Sachs yöneticisini bankacılarla işbirliği yapmakla suçlayarak ve son açıklamasının iyi anlaşılmayacağını ifade ederek adeta Novogratz’a ateş püskürdü.

Hoskinson konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “İşte bu ifadeyi sizin için düzeltebilirim Mike: Alanda tanıdığım en zeki yirmi bankacıyla konuştum ve bunların hiçbiri kripto para birimlerinin herhangi bir çekiciliği olduğunu düşünmüyor. Hepimiz bunu anladık.” sözlerini kullandı.

Öte yandan bu, ikilinin sosyal medya aracılığı ile ilk tartışması da değil. Mart ayında Hoskinson, ADA‘yı Novogratz’a sunmaya başladı, ancak proje hakkında hiç konuşmamışlar gibi görünüyor. Haziran ayında Novogratz, Cardano’yu “garip bir kült” olarak nitelendirdi ve topluluktan tepki aldı.

ADA Fiyatı

Novogratz ne düşünürse düşünsün ADA fiyatı son günlerde oldukça iyi performans sergiliyor. Son bir hafta içinde yaklaşık olarak %51 değer kazanan ADA, 2 dolarlık önemli psikolojik seviyenin üzerinde işlem görüyor. Bu noktada ADA’nın rekor fiyat seviyesinden de çok uzakta olmadığını hatırlatmak gerekiyor.

Analistler ve uzman isimler ise Cardano ağında yapılacak olan geliştirmeler ile önümüzdeki aylarda fiyatların artmasını bekliyor.Total
15
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Mind Music Yeni Plak Şirketinin Lansmanını Duyurdu

Sonraki Haber

Dogecoin (DOGE) 1 Dolar Olacak Mı? Yükseliş Başladı İşte Detaylı Analiz!

İlgili Haberler