Cardano Fiyatı Neden Yükseliyor? ADA Yeni Rekor Kırabilir Mi?

İlayda Peker

Pek çok kişi tarafından üçüncü nesil blok zinciri olarak adlandırılan Cardano‘nun yakında Alonzo Purple ana ağ yükseltmesinin ne zaman uygulamaya alınacağını açıklaması bekleniyor. Bu güncelleme ile birlikte akıllı sözleşme özelliği Cardano ağında aktif olacak ve böylece Cardano, Ethereum ile aynı kulvarda rekabet etmeye başlayacak.

Alonzo Purple

Alonzo Purple‘ın test ağı bu haftanın başlarında yayına girdi ve bu da toplulukta büyük bir coşkuya yol açtı. O zamandan bugüne ana ağ duyurusu öncesinde Cardano’nun yerel token’ı ADA’nın değeri neredeyse iki katına çıktı. Geçen gün %14,6 değer kazanan kripto para, piyasa değeri ile üçüncü en yüksek pozisyona yükseldi ve fiyat artışının devam ettiği görülüyor.

Hard Fork Combinator (HFC) etkinliğinin Eylül sonundan önce gerçekleşmesi beklenmese de yükseltme beklentilerinin fiyatı şimdiden arttırdığı görülüyor.

Yakın geçmişteki Github verileri, en fazla geliştirme faaliyetinin Cardano’da gerçekleştiğini ve bunu Polygon ve Solana gibi diğer zincirlerin izlediğini gösterdi. Yakın tarihli bir Twitter dizisinde kripto analisti Lark Davis, Cardano’nun çağın ilerisinde olduğunu dile getirdi ve bazı açıklamalarda bulundu.

Aktif Adresler

Ağ, düşük işlem hacimleri nedeniyle defalarca eleştirildi. Ağın geçtiğimiz gün yalnızca 83.122 aktif adresi vardı ve bu, Bitcoin, Polygon ya da Ethereum gibi ağlarla karşılaştırıldığında etkileyici görünmüyor. Ancak Davis, bu sorunun ağ için yakında nasıl çözülebileceğini açıkladı:

Poligon Ocak ayında günde benzer miktarda işlem yapıyordu. Yerel uygulamalar yayına girdiğinde ve Sushi gibi uygulamalar diğer zincirlere sahip oldukları gibi Cardano’ya gerçekten dokunduğunda Cardano’nun işlem büyümesi benzer bir yörünge izleyebilir

Cardano Fiyatı

Cardano fiyatı çeşitli güncellemeler ve yakında uygulamaya alınacak güncellemelerin etkisi ile yükselmeye devam ediyor. Yazının yayına hazırlandığı sırada 2.17 dolardan işlem gören ADA’nın rekor fiyatının 2,46 dolar olması da yeni rekorların gelebileceği beklentilerini güçlendiriyor.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Coinbase Hisselerine Yatırım Yapan Sürpriz Şirket!

Sonraki Haber

Bitcoin Fiyatı 1 Aydan Kısa Sürede %65’ten Fazla Değer Kazandı

İlgili Haberler