Cardano CEO’su Alay Konusu Oldu! Cardano (ADA) Hedeflerine Ulaşacak Mı?

Fatih Uçar
Hoskinson sonuçlarını hesaplamadan yaptığı paylaşım sebebiyle alay konusu oldu.

CEO Charles Hoskinson tarafından geçtiğimiz yıl paylaşılan bir Tweet kısa süre önce Chris Burniske tarafından hortlatıldı. Daha önce Ark Invest bünyesinde çalışan Burniske yaptığı paylaşımla Hoskinson’u alaya aldı ve söylediği şeylerin hayal satmak olduğunu ima etti.

Cardano (ADA) Umut Satıyor

Bu iddia son günlerde sosyal medyada daha fazla güçlendi ve eğer Cardano ay sonuna kadar ciddi anlamda somut adımlar atmazsa daha da güçlenecek. Böyle bir şeyin olması Cardano fiyatını hızla 1 doların altına hatta 0,50 seviyelerine gönderebilir.

Hatırlayalım IOHK Ceo’su Charles Hoskinson ne söylemişti;

“Gelecek yıl bu günlerde Cardano ağında çalışan yüzlerce varlık, binlerce uygulama ve tonlarca ilginç proje olacağına inanıyorum. Cardano ağı seneye bugünler (26 Temmuz 2021 kastediliyor) çok daha büyük faydalar üretecek. Cardano (ADA) projesinin büyümesini izlemek o güne kadar çok eğlenceli olacak”

Chris Burniske bu paylaşımı alıntılayarak “bunlardan hangisi oldu?” dedi.

Evet Hoskinson bunu söyleyeli tam bir yıl oldu ve söylediği tarihin yani 26 Temmuz’un gelmesine sadece 3 hafta kaldı. Eğer Hoskinson ay sonuna kadar Cardano ağında mucizeler yaratamazsa sosyal medyada onu alaya almak için hazır bekleyen sayısız Chris Burniske ile mücadele etmek zorunda kalacak.

Cardano (ADA) Fiyatı Düşer Mi?

Eğer büyük ağ güncellemesi ay sonuna kadar gelmezse veya yakın bir tarihte geleceğine dair kesin bir takvim açıklanmazsa beklentiyi fiyatlayan Cardanı (ADA) elbette düşebilir. Buna karşılık Ethereum taraftarlarından da Cardano’yu kötülemek için iyi bir fırsatı olmuş olur.

Ethereum’a iyi bir rakip olmak için çaba harcadığını söyleyen Cardano (ADA) CEO’su Charles Hoskinson iddialı söylemlerinin diyetini ödüyor. Geçtiğimiz yıl bol keseden verilen vaatlerin vadesi hemencecik geldi. Topluluk artık ağın DeFİ ve akıllı sözleşmeler için uyumlu hale yükseltilmesini istiyor. Böylece ağın ürettiği fayda artacak ve yatırımcılar para kazanacak. Elbette Ethereum ağının maliyetleri sebebiyle projelerini Cardano ağına taşımak isteyenler de bu güncellemeyi bekliyor.

Bol keseden verilmiş sözler ne olursa olsun Hoskinson’un başına dert açmaya devam edecek. Çünkü 21 gün gibi bir sürede binlerce dApp ve tonlarca ilginç projenin Cardano (ADA) ağını kullanması pek olası görünmüyor.

Bu olayı yatırımcılar için önemli bir ders olmalı, proje yöneticileri ve CEO’lar özellikle kriptolar konusunda acımasız vaatler verebiliyor. Ancak iş bunları gerçekleştirmeye geldiğinde maalesef aynı şekilde onları sahalarda göremiyoruz. Hoskinson’un bu açıklamalarından etkilenip Cardano (ADA) alanlar kesinlikle oldu, elbette bugüne baktığımızda zarar etmediler ancak her zaman bu kadar şanslı olmayabilirler.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Merkezsiz NFT Platformu NEFTiPEDiA ICO’su Avantajlar Sunuyor

Sonraki Haber

Bitcoin (BTC), Ripple (XRP) ve Ethereum (ETH) Fiyat Tahminleri ve Önemli Destek&Direnç Noktaları

İlgili Haberler