Cardano Bir Etmende Ethereum’u Geride Bıraktı: ADA Fiyatı Artışta!

İlayda Peker

Messari tarafından elde edilen verilere göre Cardano’nun (ADA), son 24 saatteki işlem hacmi Ethereum’u (ETH) geride bıraktı. Son 24 saatte ADA’nın işlem hacmi 7,02 milyar dolar iken ETH’un işlem hacmi 5,41 milyar dolar seviyesinde kaldı.

ADA, ETH’u Geride Bıraktı

Bu bilgilere ek olarak ayarlanmış işlem hacmi söz konusu olduğunda, iki rakip kripto para biriminin hemen hemen aynı düzeyde oldukları görülüyor. Ancak bunun yanında Cardano kullanıcıları, Ethereum’un 44,74 milyon dolarına kıyasla son 24 saat içinde yalnızca 66.058 dolar işlem ücreti ödedi.

Her ne kadar bazı isimler Cardano’yu bir “ghost chain” olarak görmese de bir stablecoin merkezi Ardana, merkezi olmayan borsa Maladex, merkezi olmayan bankacılık protokolü MELD ve non-fungible token pazarı CNFT.IO gibi projeler halihazırda proof of stake blockchain’i üzerinde halihazırda çalışıyor.

Ayrıca Cardano destekli merkezi olmayan borsa SundaeSwap geçtiğimiz günlerde ana ağını bu Perşembe başlatacağını duyurdu. Bunun yanında Input Output’ta Cardano mimarisi direktörü John Woods, 2022’de uygulanması beklenen çok sayıda ölçeklendirme çözümünü de açıkladı. Ayrıca, geliştirmelerinin tamamlanmasına yaklaşan çok sayıda proje olduğunu da ekledi:

Belirli bir saatte ne kadar meşgul olduğuna bağlı olarak işleminizin tamamlanması için birkaç dakikanız olabilir. Ancak, ölçeklendirme için gerçekten sağlam bir planımız var.

Cardano Fiyatı

Tüm piyasa kırmızı bir görünüm ile haftaya başlarken ADA son 24 saat içinde %10’un ve son 1 hafta içinde de %28’in üzerinde artış yaşadı. ADA yazının kaleme alındığı an itibari ile de 1,52 dolardan işlem görüyor ve 50 milyar doların üzerindeki piyasa hacmi ile 5. en büyük kripto para birimi olarak karşımıza çıkıyor.Total
7
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Shiba Inu ve BabyDoge Arasındaki Mücadele Devam Ediyor!

Sonraki Haber

BigOne, İşlemler İçin DhabiCoin’i (DBC) Listeliyor

İlgili Haberler