Cardano (ADA) Yorumları ve Grafikleri: ADA’nın Hedefi 2.50 Dolar Mı?

Mert Bahçe

Popüler kripto para birimi Cardano (ADA), son 24 saatte %15’in üzerinde bir artış kaydederek 1.60 dolara dokundu. ADA fiyatı yaklaşık 6 gündür 1.30 dolar seviyelerinde konsolide olurken bugün yukarı yönlü bir harekete başladı. Popüler kripto para, haberimizin hazırlandığı sırada 1.60 dolar seviyelerinden işlem görüyor.

Cardano’da Son Gelişmeler

Cardano’da görülen son gelişmeler yükseliş eğilimini destekliyor. Cardano ağının geliştirilmesinin arkasındaki firma IOHK, geçtiğimiz hafta Etiyopya hükümeti ile ülkenin şimdiye kadarki en büyük Blockchain projesini başlatmak için bir anlaşma imzaladı. Buna göre Cardano ağında, öğrenciler ve öğretmenler için bir kimlik sistemi oluşturulacak.

Öte yandan ADA yatırımcılarına, Kraken borsasından müjde geldi. Geçen haftanın en önemli haberlerinden biri olan bu müjdeye göre Kraken platformunda ADA stake işlemleri başlatıldı. ADA yatırımcıları Kraken staking cüzdanlarından ADA seçeneğine erişebilecekler.

ADA Grafikleri

Popüler kripto paranın teknik analiz verileri artış trendini doğruluyor. MACD ve Momentum indikatörleri Cardano’nun yükseliş eğilimini destekliyor. ADA boğaları an itibarıyla 1.60 dolarlık direnç noktasını kırmaya çalışırken, uzmanlara göre bu seviyenin üzerindeki bir kırılma popüler kripto paraya büyük bir ivme kazandırabilir. Bu bağlamda ADA fiyatı uçuşa geçebilir. Deneyimli analistler, ADA için bu direnç noktası sonrasındaki hedefi 2.50 dolar olarak kaydetti.

Sonuç

Teknik grafik verileri yükseliş momentumunu desteklerken Cardano ağındaki gelişim, ADA’yu daha popüler bir kripto para birimi yapıyor. Tüm bunların etkisi fiyata yansırken ADA boğaları piyasa hakimiyetini ele geçirmiş gözüküyor. Öte yandan olası bir satış baskısında ADA fiyatı 1.29 dolara kadar geri çekilebilir. Böyle bir senaryoda momentumun kaybedilmesiyle fiyat 1.20 doların altına kadar sarkabilir.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Dogecoin 5 Ayda Yüzde 12.000 Arttı: DOGE Piyasayı Tehdit Ediyor Mu?

Sonraki Haber

Nokia, Veri Piyasası İçin Blockchain Teknolojisini Kullanacak

İlgili Haberler