Cardano (ADA) Topluluğu Büyüyor! Fiyatı Artacak Mı?

Fatih Uçar

PoS algoritmasına sahip en büyük altcoin olan Cardano (ADA) önemli gelişmelerle gündemde yer ediniyor. Fiyat 0,78 dolardan 0,82 dolara yükselen altcoin önümüzdeki dönemde daha da değerlenebilir. Peki Cardano hakkında gelen bu olumlu haberler neler?

Haziran Ayına Dikkat

Bildiğiniz üzere Cardano (ADA) çok fazla geliştiriciyi ağırlıyor olsa da ekosisteminde kayda değer projeler bulunmuyor. Popüler birkaç uygulama dışında Cardano ekosisteminde henüz yeterinde proje doğmadı. Ağ tıkanıklığından dolayı çekimser kalan girişimlerin olduğu biliniyor. Hoskinson tarafından yapılan son açıklamalar da bu konuya değiniyor.

Haziran ayında gelecek güncellemeyle birlikte ağdaki sorunlar büyük ölçüde çözülmüş olacak ve daha fazla popüler uygulamayı bu ağda görebileceğiz.

Cardano Adreslerinin Sayısı

Diğer önemli bir gelişme ise adres sayılarıyla ilgilidir. Messari on-chain verilerine göre, Cardano ağındaki açık cüzdanların sayısı 3,5 milyona ulaştı. Web sitesinin paylaştığı bilgiye göre şu anda ağda 3.944.888 milyon cüzdan kayıtlı, bu da önümüzdeki hafta cüzdan sayısının büyük olasılıkla 3.5 milyonu aşacağı anlamına geliyor.

Ancak ağda dört milyona yakın cüzdan varken, bu varlıkların sadece küçük bir kısmı aktif durumda. Messari’ye göre sadece 136.800 cüzdan aktif. Bu kadar az sayıda aktif cüzdan, Cardano kullanıcılarının çoğunluğunun kripto para birimini aktif olarak kullanmak yerine elinde tuttuğunu gösteriyor.

Ağdaki holder dağılımına gelince, en büyük cüzdan grubu, 1 ila 100 dolar değerinde Cardano’ya sahiptir. Ağdaki 10 milyon dolardan fazla kripto paraya sahip balinaların sayısı, önemsiz olarak kabul edilen 393 cüzdana eşittir.

IntoTheBlock‘taki In/Out of the Money göstergesinin önerdiği gibi, Cardano, tüm ADA sahiplerinin %6’sından daha azının yatırımlarından kar elde ettiği kripto para birimi ağındaki en az karlı varlıklardan biri olmaya devam ediyor. Böyle düşük bir karlılık oranı, ATH’nin Ağustos ayında geri gelmesinden bu yana istikrarsız kalan varlığın fiyat hareketinden kaynaklanmaktadır. O zamandan beri, kripto para birimi değerinin yaklaşık %72’sini kaybetti. Peki yatırımcıların önemli bir kısmı zarar yazıyorken bu sevilerden alım yapmak mantıklı mı? Elbette bu sizin kararınızdır.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bitcoin Haftalık Kapanışı! Önümüzdeki Hafta Kritik Olacak!

Sonraki Haber

Musk’ın Bu Açıklamaları Dogecoin (DOGE) Fiyatını Yükseltti!

İlgili Haberler