Cardano (ADA) Coinbase Pro’da Listelenecek: ADA Fiyatı Duyurunun Ardından Artışa Geçti

Mert Bahçe

Piyasa değerine göre en büyük üçüncü kripto para birimi olan Cardano (ADA), Coinbase Pro borsasında listelenme duyurusunun ardından önemli bir fiyat artışı kaydetti. Buna göre 18 Mart itibariyla ADA yatırımcıları Coinbase Pro üzerinden işlem yapabilecek. Bununla birlikte ADA yatırımcıları günlerdir beklediği haberi nihayet aldı. Duyurunun akabinde ADA fiyatı gün içerisinde %20’nin üzerinde artarak 1.29 dolar seviyelerine kadar çıktı.

Coinbase Pro’nun ADA Hizmeti

Öncelikle belirtmek gerekir ki tıpkı diğer kripto para birimlerinde olduğu gibi, Cardano (ADA) alım satımı üç aşama geçildikten sonra başlatılacak. Bu aşamalar post-only, limit-only ve sonrasında tam hizmet olarak gerçekleştiriliyor. Coinbase borsasının duyurusuna göre ADA dört işlem çiftinde aktive edilecek. Bunlar ADA/USDT, ADA/BTC, ADA/EUR, ADA/GBP olarak belirtildi. Coinbase Pro yetkilileri yaptığı açıklamada şunları kaydetti: “ADA şu an için Coinbase.com ve mobil uygulamamızda kullanıma açılmadı. Bu hizmeti sağladığımızda bir başka açıklama daha yapacağız.”

Cardano (ADA) Duyurunun Ardından Artışa Geçti

Cardano (ADA), duyurunun ardından önemli kazanımlar elde etti. Coinbase Pro borsasında listelenme haberi ADA topluluğunda olumlu etkiyle karşılandı. Bununla beraber ADA güven kazandı. Duyurunun hemen öncesinde 1.04 dolar seviyelerinde seyreden ADA fiyatı, önemli bir sıçramayla 1.29 dolar seviyelerinde kadar tırmandı. Ancak Bitcoin (BTC) liderliğindeki kripto para piyasasının kırmızıya boyanmasıyla birlikte ADA 1.18 ve 1.25 dolar bandında  konsolide olmuş gözüküyor. Buna rağmen uzmanlar, ADA’nın yeni bir tüm zamanların en yüksek seviyesini deneyeceğini düşünüyor.  ADA, haberimizin yazıldığı sırada piyasa değerine göre en büyük üçüncü kripto para birimi konumundayken 1.24 dolar seviyelerinden işlem görüyor.

Coinbase Pro, kullanıcı talepleri doğrultusunda kripto hizmetlerini genişletmeye devam ediyor. Son olarak, 8 gün önce Polygon (MATIC), Skale (SKL) ve Sushiswap (SUSHI) Coinbase Pro’da listelendi.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Raoul Pal: “Hiçbir Şey Bitcoin İle Aynı Getiriye Sahip Değil”

Sonraki Haber

Reef Finance ve Alameda Research Olayının Perde Arkası

İlgili Haberler