Cardano (ADA) Kurucusu: “Çinli Madencilere Bol Şans Diliyorum”

İlayda Peker

Cardano kurucusu Charles Hoskinson yaptığı son açıklamalarda, Proof of Stake (PoS) sistemlerinin daha yüksek mobilite gösterdiğini ve bu nedenle dünyanın herhangi bir yerinde konuşlandırılabileceğini dile getirdi.

“Çinli Madencilere Bol Şans Diliyorum”

Hoskinson Twitter üzerinden yaptığı son paylaşımlarda Proof of Stake (PoS) ve Proof of Work (PoW) sistemlerini karşılaştırdı. Çünkü günümüzde Çin’de kripto para birimi madenciliği faaliyeti gösteren kişiler, tesislerini başka yerlere taşımaya taşıyor. Ancak bu durum madencileri zor durumda bırakıyor olabilir.

Hoskinson, PoS sistemlerinin operatörlerinin dünyanın herhangi bir yerinde bir komut satırı dışında hiçbir şey kullanmadan sunucuları dağıtmalarına izin verdiğini vurguladı. Sonuç olarak bir düzenleyici baskı, Cardano (ADA) gibi PoS blok zincirleri için asla sorun olmayacak.

Buna ek olarak Hoskinson, Çinli madencilere madencilik donanımlarını Çin’den çıkarırken “iyi şanslar” diledi. Daha önce ortaya çıkan bilgilere göre Çin’in son açıklamalarının ardından madenciler çoktan faaliyetlerini sonlandırarak başka alanlar aramaya başladı.

Kazakistan ve Pakistan, Çin madencilik donanımlarının konuşlandırılması için en uygun alternatifler arasında gösteriliyor. Ayrıca bazı analistler Çinli maden devlerinin Afrika, Moğolistan ve Afganistan’a taşınacağını öngörüyor.

Ethereum’daki Gelişmeler

Ancak bazı isimler son olayların etkilerinin aşırı derecede abartılı olduğunu ifade ediyor. Örneğin, üst düzey Çin Bitcoin (BTC) madencilik havuzu BTC.TOP CEO’su, bireyler tarafından yapılan “hobi madenciliğinin” Çinli yetkililer tarafından kısıtlanmayacağını belirtti.

Bu yıl aynı zamanda Ethereum‘un (ETH) madenciliği için de son yıl. Piyasa hacmi bakımından ikinci sırada yer alan kripto birimi, Proof of Stake (PoS) geçişine adım adım yaklaşırken araştırmacılar ETH madenciliğinde kazanç konusunda 2021 çeyreğinde tarihi anlar yaşanacağını ifade ediyorlar.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Goldman Sachs Bitcoin’i Yeni Bir Varlık Sınıfı Olarak Tanımladı

Sonraki Haber

Lark Davis Bu Altı Kripto Para Biriminde Büyük Artış Bekliyor

İlgili Haberler