Cardano (ADA) Fiyat Performansı: Derinlemesine On-Chain Analiz

Bitcoin Haber

Piyasa değerine göre en büyük 8. kripto olan Cardano, kripto topluluğunda kutuplaşmış görüşlerle çevrelenmiştir. ADA, son yıllarda büyük hacimli bir kripto para birimi olarak iniş ve çıkışlardan payına düşeni aldı; fiyatı 2022’de %82 düştü ve ardından 2023’te %45 arttı. Kripto piyasası gelişmeye devam ederken, mevcut durumunu ve büyüme potansiyelini anlamak için blok zinciri analiz firması Santiment’in Cardano’nun zincir içi faaliyeti hakkında neler söylediğine yakından bakmak önemlidir.

Balina İşlemleri Yükselişte

Şubat 2023’te Cardano’daki (ADA) balina işlemlerinin sayısı önemli ölçüde arttı. Günde ortalama 1.700 adet 100.000 $ ve üzeri değerde işlemle, Ocak 2023’te kaydedilen günlük 300 işlemle keskin bir tezat oluşturuyor. Balina aktivitesindeki bu artış, kripto varlığı için olumlu bir işarettir.

FTX‘in 9 Kasım 2022’deki çöküşünden bu yana, 10.000 ila 10 milyon ADA tutan balina ve köpekbalığı adresleri 235,5 milyon $ değerinde 659,53 milyon ADA biriktirdi. Cardano’nun kilit paydaşlar tarafından bu şekilde biriktirilmesi dijital varlık için umut verici bir işarettir.

Yatırımcılar için Daha Düşük Risk

Geleneksel olarak, yatırımcılara fiyatlar düşük olduğunda ve bir varlık etrafında çok fazla olumsuzluk olduğunda pozisyonlara girmeleri tavsiye edilir. Cardano örneğinde, iki haftalık fiyat düzeltmesi ve 2022’deki %82’lik düşüşten sonra devam eden toparlanma, yatırımcıların varlığa alım yapması için tarihindeki diğer noktalara kıyasla daha düşük bir risk sunuyor.

Santiment’in Ortalama Dolar Yatırım Yaşı metriği, Cardano coinlerine yapılan büyük yatırımların hareketsiz kaldığını ve coinlerin bir adreste kaldığı ortalama sürenin son altı ay içinde 267 günden 407 güne çıktığını gösteriyor. Bu dolaşım eksikliği kripto varlığı için bir endişe kaynağıdır.

Cardano ağında etkileşime giren günlük benzersiz adres sayısındaki ilk artışa rağmen, bu sayı Kasım 2022’de Cardano‘yu günlük olarak taşıyan 85.000 adresten günde yaklaşık 62.000 adrese düşmüştür. Günlük aktif adreslerdeki bu düşüş, varlık için olumsuz bir işarettir.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Paxos Olayı Sonrasında Binance ve BUSD’de Son Durum

Sonraki Haber

Curve Token Yüzde 10’un Üzerinde Artış Gösterdi

İlgili Haberler