ADA: Cardano’da Dağıtılan Akıllı Sözleşme Sayısı 5.000’i Aştı

Bitcoin Haber

Cardano (ADA) ağında konuşlandırılan akıllı sözleşmelerin sayısı, ağ büyümeye devam ederken ve kripto para piyasası toparlanırken ilk kez 5.000 sınırını aştı.

ADA’da Yeni Bir Rekor

Cardano Blockchain Insights’ın verilerine göre, Finbold’un bildirdiği gibi, Aralık ayı başında Cardano‘da yaklaşık 4.000 akıllı sözleşme vardı ve bu sayı yazının yazıldığı sırada 5.000’i aştı.

Plutus’un, kullanıcıların “Cardano blok zinciri ile etkileşime giren uygulamalar yazmasına” olanak tanıyan “Cardano blok zincirinin akıllı sözleşme platformu” olduğunu belirtmek gerekir.

Cardano’daki akıllı sözleşme sayısı, geçen yıl ADA’nın fiyatının, akıllı sözleşmeleri ağa getiren ve Binana Coin (BNB), Ethereum (ETH) ve Solana (SOL) gibi diğer blok zincirleriyle rekabet etmesine olanak tanıyan, yaygın olarak beklenen Alonzo hard fork’un piyasaya sürülmesiyle patlamasının ardından bu yılın Ocak ayında 1.000’i aştı.

Öte yandan Cardano, o dönemde bir ayda yaklaşık 100 akıllı sözleşme ekledikten sonra geçen yılın Ağustos ayında 3.000 akıllı sözleşme sınırını aştı. Cardano Vakfı, Ocak ayında ağın büyümeye devam ettiğini, 60,2 milyondan fazla işlemin kaydedildiğini ve 7,66 milyondan fazla yerel tokenin kullanıldığını açıkladı.

Bunlara ek olarak  kripto para topluluğu bu ay akıllı sözleşme platformu Cardano için bir yükseliş fiyat hedefi belirledi ve yaklaşık 1.800 kripto para topluluğu üyesinin ortalaması, akıllı sözleşme platformunun fiyatının Şubat ayı sonuna kadar 0,45 dolardan işlem göreceğine işaret ediyor ve bu da ADA’nın mevcut 0,38 dolar seviyesinden neredeyse %15’lik bir artışı temsil ediyor.

ADA Yorumları

Kripto para topluluğu zaman geçtikçe kripto para birimi üzerinde daha fazla düşüş eğilimi gösteriyor gibi görünüyor; Mayıs sonu için tahminler 0,3 dolar seviyesinde ve bu da akıllı sözleşme platformu için %12’nin üzerinde bir yükselişi temsil ediyor.

Kripto para topluluğunun tahminlerinin hiç gerçekleşmeyebileceğini belirtmek önemlidir. Platforma göre, topluluğun tarihsel doğruluğu %48’in biraz üzerindedir ve son veriler Eylül ve Ekim 2022’de %60 civarında olduğunu ve Aralık ayında %6,8’e ulaştığını göstermektedir. Ocak ayında %80’in üzerine çıktı

Özellikle, topluluğun Ocak ayı fiyat hedefi, o sırada 0,254 dolardan işlem gören ve 0,495 dolara yükselmesi beklenen ADA için %94,6’lık bir artışı temsil ediyordu.


Total
8
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Avalanche: Geçen Haftanın Başarıları Yeni Yükselişin Habercisi Mi?

Sonraki Haber

Analist Bitcoin’de Fazla Açgözlü Olmayın Diyor, İşte Nedeni!

İlgili Haberler