Cardano (ADA) Fiyat Analizinde Kritik Yol Ayrımı: Yükseliş mi, Düşüş mü?

Bitcoin Haber

Cardano‘nun (ADA) fiyatı, 0,25 dolarlık kritik bir yatay destek alanında işlem görüyor. Bu bölge, yılbaşından beri mevcut olup, mevcut okumaların karışık olduğu ve belirleyici bir hareket olana kadar gelecekteki trendin yönünü belirlemeyi zorlaştırdığı görülüyor.

Haftalık zaman dilimindeki teknik analiz, ADA’nın 0,25 dolarlık yatay destek alanının hemen üzerinde olduğunu gösteriyor. Bu durum, yılın başından beri mevcut olan önemli bir destek alanı. ADA, yükseliş yönünde üçlü bir dip formasyonu oluşturmuş gibi görünüyor. Bu formasyon, önemli ölçüde yukarı doğru hareket etmesi beklenebilecek bir yükseliş formasyonu olarak kabul ediliyor.

Ancak, düşüş yönünde bakıldığında fiyatın Mayıs ayının başından bu yana alçalan bir direnç çizgisinin altına gerilediği görülüyor. Bu durum, 0,25 dolarlık alanla birleştirildiğinde alçalan bir üçgen oluşturabilir ve düşüş eğilimi olarak kabul ediliyor.

Haftalık RSI değeri de belirsiz. Eğer RSI değeri 50’nin üzerindeyse ve trend yukarı yönlüyse, bu durum boğaların avantajlı olduğunu gösterir. Ancak, eğer RSI değeri 50’nin altındaysa, bu durum düşüş eğiliminin olduğunu gösterir.

Sonuç olarak, fiyatın direnç çizgisinden mi yoksa 0,25 dolar alanının altına mı kırılacağı gelecekteki trendin yönünü belirleyebilir. Bir kırılma durumunda, 0,42 dolarlık direnç alanına %60’lık bir artış olabilirken, bir düşme durumunda, bir sonraki en yakın destek olan 0,15 dolara doğru %40’lık bir düşüş yaşanabilir.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bitcoin Yeni Bir Ralliye Hazırlanıyor Mu? Kripto Analiz Platformu Kritik Metrikleri Değerlendiriyor

Sonraki Haber

MATIC Coin’in Fiyatı Tehlikeli Bölgede: Polygon’un Geleceği Ne Olur?

İlgili Haberler