Bybit, FCA’nın Uyarısı Sonrası İngiltere’deki Hizmetlerini Durduruyor

Bitcoin Haber

Birleşik Krallık Mali Davranış Otoritesi (FCA), kripto para şirketlerini yeni düzenlemelere uymaya çağıran bir uyarı yaptı. Bu uyarının ardından kripto para borsası Bybit, İngiltere’deki hizmetlerini gelecek aydan itibaren askıya alma kararı aldı. Kripto para düzenlemeleri konusunda önemli aşamalar kaydeden Birleşik Krallık’ta, FCA, kripto şirketlerinin reklam ve pazarlama faaliyetlerine yeni standartlar getirme adına önemli bir adım attı.

FCA, yeni düzenlemelere kısa sürede uyum sağlayamayan kripto şirketlerine karşı yeni düzenlemelerin yürürlüğe gireceği tarihi erteledi. Gelecek ay yürürlüğe girmesi beklenen düzenlemeler Ocak 2024’e ertelendi. Ancak FCA, erteleme sürecine rağmen kripto şirketlerini yeni düzenlemelere uymaları konusunda birçok kez uyardı.

FCA’nın uyarıları sonrasında Bybit, İngiltere’deki tüm hizmetlerini askıya alma kararı aldı. 2024 yılında yürürlüğe girecek olan yeni düzenlemeler, özellikle kripto şirketlerinin reklam ve pazarlama faaliyetlerine bir dizi yeni standart getiriyor.

Bybit borsası, FCA’nın uyarılarının ardından Birleşik Krallık’taki tüm hizmetlerini durdurma kararı aldı. Bybit, resmi Twitter hesabından yaptığı bir paylaşım ile gelecek aydan itibaren borsanın İngiltere’deki tüm hizmetlerini askıya alacağını duyurdu. Borsanın hizmetlerinin “İngiltere’deki son yasal değişiklikler” nedeniyle durdurulacağı belirtildi.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Kripto Analisti Altcoin Sherpa, Pepe, Bitcoin ve Worldcoin Hakkında Değerlendirmelerde Bulundu

Sonraki Haber

Kripto Para Piyasasında Geliştirme Aktivitesi Takibi ve En İyi 5 Kripto Para

İlgili Haberler