Büyük NFT Koleksiyonlarının Fiyatları da Düşüyor!

İlayda Peker

Tüm piyasa ile birlikte NFT koleksiyonlarının fiyatlarında da düşüşler görülüyor. Popüler NFT koleksiyonlarından olan Otherside NFT’leri, mint fiyatının altına geriledi ve 2,45 ETH’a düştü.

NFT’lerdeki Düşüş

Bored Ape Yacht Club (BAYC) koleksiyonunun yapımcıları Yuga Labs’ın Otherdeed for Otherside koleksiyonu, yaklaşmakta olan Metaverse platformunda arazi için merakla beklenen bir NFT mint programı başlattı. Kullanıcılar arazi için 20 Apecoin (APE) tokenı ve gas ücretini Ethereum (ETH) ile ödedi.

Bununla birlikte, NFT pazarı NFTGO’ya göre yeniden istikrar kazanmadan önce koleksiyonun taban fiyatı 2,45 ETH’ye düştüğü için mint sonrasındaki heyecan çoktan azalmış görünüyor. Her bir Otherside ürününün lansmanı sırasında yaklaşık 6.000 dolar veya 2.5 ETH maliyeti var.

Buna ek olarak ilk dönemlerde taban fiyat 3,5 ETH yani yaklaşık olarak 10.000 dolar değerindeydi. Ancak son tablolar o zamandan bu yana düşüş olduğunu gösteriyor.

Öte yandan Otherdeed, ETH ağını tıkadığı ve gas fiyatlarını astronomik seviyelere çıkardığı mint gününde piyasada bir karışıklığa neden oldu ve Yuga Labs tüm başarısız işlemler için gas maliyetlerini geri ödedi.

Popüler NFT Koleksiyonu

Yuga’nın Otherdeed koleksiyonuna ek olarak, popüler BAYC koleksiyonu taban fiyatı son yedi gün içinde büyük bir darbe aldı. 4 Mayıs’tan bu yana BAYC taban fiyatı %15 düşüşle 91 ETH’ye düştü. Bu hala yaklaşık 212.000 dolar değerinde olsa da, bir hafta öncesine göre yaklaşık 100.000 dolar daha az.

Düşen taban fiyattan zarar gören bir diğer büyük koleksiyon, anime sanat NFT’leri olan Azuki. 4 Mayıs’tan bu yana, Azuki taban fiyatı 30.5 ETH’den 15 ETH’ye %50’nin üzerinde bir düşüş yaşadı.

BAYC, Otherdeed ve Azuki’nin her biri, en büyük NFT pazarı OpenSea’deki ilk on koleksiyon arasında işlem görüyor.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bu Kripto Para Balinaların Tercihleri Arasında!

Sonraki Haber

Yellen Açıkladı! Kripto Paralar İçin Bu İki Güne Dikkat!

İlgili Haberler