Büyük İddia: İngiltere Kraliçesi’nin Bitcoin’i Mi Var?

İlayda Peker

Financial Times, Kraliçe II. Elizabeth’in kısa süre önce Buckingham Sarayı’na gönderilen bir Blockchain araştırma dergisine ilgi gösterdiğini bildirdi. Kripto para borsası Binance’in CEO’su Changpeng Zhao’nun ise Twitter üzerinden yaptığı bir paylaşım bu konuda spekülasyonları yapılmasına sebep oldu. CEO’ya göre İngiltere Kraliçesi’nin Bitcoin (BTC) yatırımı olabilir.

II. Elizabeth’e Gönderilen Dergi

The Financial Times’a göre kraliçenin ofisi tarafından paylaşıldığı üzere, geçen gün Buckingham Sarayı’na bir blok zincir dergisi gönderildi. Paket, İngiliz Blockchain Derneği (BBA) tarafından gönderildi ve gönderilen derginin altıncı baskısıydı.

Daha sonra kraliçe’nin ofisinden paket için İngiliz Blockchain Derneği’ne teşekkür eden olumlu bir yanıt gönderildi. Yanıt, Kraliçe Elizabeth’in dergi ile ilgilendiğini ve bunun hem basılı hem de online versiyonu olan açık erişimli ilk DLT araştırma dergisi olduğunu belirtti.

Öte yandan British Blockchain Association’ın (İngiliz Blockchain Derneği) , blok zinciri hakkında yazan ve BM, IBM, Microsoft, üniversiteler ve daha başka kuruluşlarla işbirliği yapan Birleşik Krallık merkezli bir kar amacı gütmeyen kuruluş olduğunu belirtmekte fayda var.

Kraliçenin Bitcoin’i Var Mı?

Piyasa hacmi bakımından en büyük kripto para işlem platformu olan Binance’in CEO’su Changpeng Zhao ise konuyla ilgili yaptığı açıklamasında  II. Elizabeth’in kaç BTC’si olduğunu sordu. Bazılarına göre bu yorum şaka amaçlı paylaşılmış bir yorumdu. CEO açıklamasında, “Acaba kraliçenin kaç tane Bitcoin’i var?” ifadelerini kullandı.

Kripto para topluluğu da CZ’ye katıldı ve bunu merak ettiklerini dile getirdi. Ancak bu açıklamaların ve paylaşımların yukarıda da belirtildiği gibi şaka amaçlı yapılan paylaşımlar olduğu düşünülüyor.

Eski Jenerasyon BTC’yi Sevmiyor

Birleşik Krallık’ta son birkaç yılda yapılan anketlere göre, Blockchain tabanlı varlıklar yalnızca Y kuşağının tercih ettiği ve yatırım yaptığı varlıklar olarak karşımıza çıkıyor.

Eski nesil ise hisse senedi, altın ve gayrimenkul gibi geleneksel finans piyasalarını tercih ediyor. Bununla birlikte son zamanlarda, Paul Tudor Jones, Robert Kiyosaki ve başka  milyarderler, bunun iyi bir enflasyon koruması ve değer deposu olduğuna inanarak Bitcoin yatırımı yapmaya başladılar.

Ancak dünyanın en zengin insanlarından biri olan Warren Buffett, Bitcoin’i hala “fare zehiri” olarak nitelendirmeye devam ediyor.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

XRP Yeniden Yükselişe Geçti: Ripple’ın Bu Seferki Hedefi Neresi?

Sonraki Haber

Bitcoin (BTC) 18.000 Doların Altına Geriledi: Düşüş Devam Eder Mi?

İlgili Haberler