Büyük Firma Her Şeye Rağmen Bitcoin Almaya Devam Edecek!

İlayda Peker

MicroStrategy, 2020 yılında attığı adımlar ile kripto para birimlerindeki kurumsal alımları tetikledi ve böylece büyük bir satın alma dalgası ile karşılaştık. Yapılan son açıklamalara göre firma düşüşlere rağmen BTC almaya devam edecek.

MicroStrategy BTC Almaya Devam Edecek

MicroStrategy Finans Direktörü Phong Le yaptığı açıklamalarda, firmanın son düşüşlere rağmen Bitcoin satın almaya devam edeceğini söyledi.

The Wall Street Journal ile yaptığı röportajda Le, firmanın geçen yıldan daha fazla Bitcoin alıp almayacağının belirsiz olduğunu, ancak satın almaya devam edeceğini söyledi. Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na yaptığı başvurulara göre, 29 Aralık 2021 itibariyle firma yaklaşık 124.391 adet BTC’ye sahip.

Bunun yanında SEC, MicroStrategy’nin gelecekteki başvurularda BTC varlıklarını gösterme şeklini değiştirmesini istiyor. Menkul kıymetler gözlemcisi MicroStrategy’nin Bitcoin volatiltiesini gösteren kayıtlar ile başvurular yapmasını istiyor.

Buna ek olarak Le, geçen Eylül ayında, değer düşüklüğü sebebiyle oluşan kayıpların şirketin karşılaşacağı genel sonuçlardan uzaklaşabileceğini iddia eden bir mektup kaleme aldı. Yine de MicroStrategy o zamandan beri açıklamalarını gözden geçirmeyi kabul etti ve Le Wall Street Journal’a SEC’in bakış açısını anladığını söyledi.

Bitcoin Fiyatı

Bitcoin, bu hafta Temmuz ayından bu yana görülmeyen en düşük seviyelere geriledi. Ancak yazının kaleme alındığı an itibari ile BTC 36.000 dolar sınırında işlem görüyor.

32.900 dolara kadar düştükten sonra 38.000 dolar üzerine çıkan Bitcoin, FED açıklamalarından sonra bir başka gerilemeye sahne oldu. BTC fiyatında düşüşlerin bir süre daha devam edebileceği düşünülüyor. Çünkü FED Mart ayında faiz artırımına gideceklerini açıkladı.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Twitter’dan Sonra Sıra Reddit’e: NFT İle İlgili O Özellik Deneniyor!

Sonraki Haber

BTC’de Yeni Direnç: Bitcoin’de İlk Direnç Hangi Seviyede?

İlgili Haberler