Büyük Firma Bitcoin Yatırımlarını Artırıyor!

Büyük Firma Bitcoin Yatırımlarını Artırıyor!

Ortaya çıkan son bilgilere göre dünyanın en büyük halka açık ticari istihbarat şirketi MicroStrategy, Bitcoin (BTC) yatırımlarını artırıyor. MicroStrategy 11 Ağustos’ta yaptığı açıklamalar ile Bitcoin’i nakitten daha güvenilir bulduklarını dile getirmiş ve 21.454 adet Bitcoin satın aldıklarını açıklamıştı.

Bitcoin Yatırımları Artıyor

MicroStrategy CEO’u Michael Saylor, Cuma günü öğleden sonra Twitter üzerinden yaptığı bir açıklama ile yaptıkları yeni yatırımı kamuoyuna duyurdu. Saylor konuyla ilgili açıklamalarında, “MicroStrategy Hazine Rezerv Politikası uyarınca, bir Bitcoin için 19.427 dolarlık bir ortalama fiyatla, 50 milyon dolara nakit olarak yaklaşık 2.574 Bitcoin satın aldı. ” ifadelerini kullandı.

Saylor’ın açıklamalarına göre MicroStrategy şu anda yaklaşık olarak 40.824 Bitcoin’e sahip.

Alında firmanın bu hamlesi çok da şaşırtıcı olmadı. Çünkü firma BTC’ye olan yatırımlarını devam ettireceğini ifade etmişti. Zaten MicroStrategy’nin Bitcoin’i rezerv para birimi olarak belirlemiş olması da daha sonrasında BTC yatırımlarını arttıracağının bir işareti olarak nitelendiriliyordu.

MicroStrategy’nin BTC Yatırımı

Kabaca yapılan hesaplar önceki satın alımlarına dayanarak, MicroStrategy’nin 1 Bitcoin için ortalama maliyetinin 11.635 dolar olduğunu gösteriyor. Sonuç olarak, şirketin Bitcoin varlıklarının toplam değeri kabaca 766,6 milyon dolar değerinde.

Bunlara ek olarak MicroStrategy, sadece Bitcoin yatırımı yapmanın ötesinde  daha önce de açıkladıkları gibi daha geniş bakış açısının bir parçası olarak Bitcoin veri ürünleri ve hizmetleri sunabileceği yolları da araştırıyor.

Kurumsal Yatırımlar

Analistler 2020 yılında yaşadığımız rallinin 2017 yılında yaşanan ralliden en büyük farkının kurumsal yatırımlar olduğunu düşünüyor. 2020 yılı başından bu yana birçok büyük firma ve büyük fon yöneticisi Bitcoin ve kripto para yatırımı yapıyor ya da işlerinde kripto paralara yer veriyor.

Bu konuda atılan belki de en büyük adım PayPal’ın kripto para işlemlerine başlaması oldu. PayPal kullanıcıları artık platform üzerinden kripto para alım satım işlemlerini yapabiliyor. Şu an için yalnızca Amerikalı kullanıcılara sunulan hizmetin 2021 yılında daha büyük alanlara yayılması bekleniyor.

Bununla birlikte Paul Tudor Jones gibi büyük isimlerin de Bitcoin yatırımı yapmaya başlaması ve Bitcoin’i yüksek enflasyona karşı bir koruma olarak nitelendirmesi 2020 yılında yaşanan önemli gelişmeler arasında yer alıyor.

Haberlerimizi Facebook, Telegram kanalımızdan, Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.